Експерт розповів про причини можливого різкого погіршення економічної ситуації в РФ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Експерт розповів про причини можливого різкого погіршення економічної ситуації в РФ В Росії назріває гостра проблема ліквідності резервів © Ведомости
Те, що проблема резервів російської економіки існує і вона гостра, підтверджують плани великої приватизації.

Сукупний обсяг валютних резервів російського уряду та ЦБ останнім часом не вичерпується й може забезпечувати критичний імпорт досить довго. Але механізм використання Резервного фонду розганяє приховану інфляцію та приховує нагромадження в національних резервах неліквідних фінансових інструментів. Без зменшення санкційного тиску ці фактори можуть досить швидко призвести до різкого погіршення економічної ситуації в РФ.

Таку думку висловив експерт Національного інституту стратегічних досліджень України Олексій Їжак у своїй статті для ZN.UA.

На його думку, те, що проблема резервів існує та є гострою, підтверджують плани великої приватизації, оголошені ще на початку року. Цього року дефіцит російського бюджету становить 3% ВВП. Якщо він весь покриватиметься з Резервного фонду, вичерпання останнього може відбутися вже цього року. Приватизація мала принести цього року 1 трлн руб. (приблизно 1% ВВП), що дало б змогу розтягнути Резервний фонд ще на наступний бюджетний цикл.

У той же час, як йдеться в статті, російська влада ретельно стежить за збереженням додатного зовнішньоторговельного сальдо, знижуючи імпорт швидше від падіння доходів від експорту, у тому числі з допомогою "контрсанкцій". Завдяки цьому при скороченні товарної маси на внутрішньому ринку забезпечується деякий надлишок валюти, який викуповується ЦБ. Таким чином, його резерви зростають. Те, що, попри недавнє зниження нафтових котирувань, рубль продовжував зміцнюватися, свідчить саме про активне витрачання Резервного фонду.

Читайте також: Енерго-сировинна економіка РФ деградує і працює на знос - експерт

"На сьогодні створено відразу кілька майданчиків стратегічних економічних розробок із різними назвами та схожими статусами, що включають слово "стратегія" - під Кудріна, під Медведєва, під Титова з Глазьєвим. Мета одна - вийти на щорічне зростання 4%, нічого принципово не змінюючи. Змагаються, в остаточному підсумку, два підходи. Сисліби стверджують, що зростання забезпечить бюджетна консолідація (обмеження бюджетних видатків, бо вони все одно йдуть у пісок); Столипінський клуб наполягає на бюджетному стимулюванні ("правильні" бюджетні інвестиції пожвавлять економіку). Президент поки що схиляється до консолідації, але "стимуляторам" дозволено формувати "план Б" і критикувати "план А", - пише Їжак.

Нещодавно експерти повідомили про падіння економіки Росії нижче дна. У доповіді особливо наголошується на скороченні роздрібного товарообігу, який за січень-червень 2016 року скоротився на 3,1%. Щодо середнього рівня 2014 року, товарообіг в роздробі впав на 15%, наблизившись до рівнів 2008 року.

Детальніше про стан російської економіки читайте у статті Олексія Їжака "Спекотне і дощове літо в обложеній фортеці" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі