Експерт пояснив, як заборона імпорту з РФ може збільшити український ВВП на 4%

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Експерт пояснив, як заборона імпорту з РФ може збільшити український ВВП на 4% Україна щороку втрачає мільярди доларів через російську агресію © ZN.UA
На думку експерта, Україні потрібно належним чином виставити фінансові претензії до Росії стосовно втрат від анексії наших територій.

Санкції України проти Росії мають виключно декларативний характер, а проста заборона імпорту товарів з Росії, які можуть вироблятися в Україні, дала б країні приріст ВВП на 81 млрд грн - приблизно 4%.

Таку думку висловив у своїй статті для DT.UA ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко.

"Відомо, що Росія вже два роки як заблокувала майже весь наш експорт. Чому Україна не запровадила дзеркальних заходів? Найголовніше - чому Україна продовжує купувати в Росії продовольчі товари та продукти сільського господарства? За січень-травень цього року таких товарів було закуплено на суму 146,4 млн дол.! Чому ми купуємо продукти хімічної (865,4 млн дол.), легкої промисловості (21,6 млн), машинобудування, в тому числі "лади", "газелі" та інший непотріб (323,7 млн дол.). Тобто за п'ять місяців нинішнього року тільки за цими позиціями ми підтримали Росію на 1,4 млрд дол. і на таку ж суму зменшили наш ВВП! Це називається "економічна політика по-українськи", незважаючи на те, що міністр - експат. Якщо екстраполювати наш п'ятимісячний імпорт з РФ (за вказаними позиціями) на рік, то втрати можуть досягнути 3,4 млрд дол.! Шановні міністри, проста заборона імпорту товарів з Росії, які можуть вироблятися в Україні, дала б країні приріст ВВП на 81 млрд грн - приблизно 4%, тому ці 3 млрд дол. не треба реструктуризовувати…", - йдеться у статті.

Читайте також: Кабмін заклав у держбюджет-2016 зростання ВВП на 2%

За його словами, санкції України проти Росії мають виключно декларативний характер - за винятком ініціативи кримських татар з припинення постачання в Крим електроенергії.

"Якщо казати чесно, то вся вітчизняна урядова машина (від Укрексімбанку до митниці) працює на підтримку імпорту і блокування власного виробництва та експорту. Одним із банальних, але потужних стимулів такої політики є звичайні хабарі іноземних (включаючи, звичайно, і російських) лобістів українським чиновникам…", - наголошує автор.

Однак найбільш провальною, на думку Савченка, є урядова політика стосовно судових позовів до Росії за анексію Криму та окупацію частини Донбасу разом з усією держвласністю.

"Українські разові втрати я оцінюю приблизно у 20–25 млрд дол. плюс щорічні - 4–5 млрд. Якщо бути більш конкретним, то, наприклад, втрати НБУ оцінюю приблизно у 0,5 млрд дол., "Нафтогазу" - приблизно 1,5 млрд, Ощадбанку та Укрексімбанку - приблизно 0,5 млрд дол. тощо. Жодного позову до РФ належним чином не підготовлено, не кажучи вже про судові справи. Позиція уряду, НБУ та держпідприємств у цьому питанні є пасивною, якщо не злочинною! Керівництво цих структур фактично надає підтримку агресору на десятки мільярдів доларів! Більш того, український уряд намагається реструктуризувати борг Росії на 3 млрд дол. Така активність щодо цього боргу мене дивує. Лише тверда позиція МВФ загальмувала цей процес…", - пише автор.

Читайте також: Яценюк: Україна готова судитися з РФ щодо питання "боргу Януковича"

На думку Савченка, у цій ситуації владі потрібно дати завдання всім держпідприємствам і міністерствам та відомствам належним чином підготувати і виставити фінансові претензії до Росії стосовно втрат від анексії наших територій, причому зробити це необхідно за участі відомих західних юридичних компаній.

"Далі, включити до статей надходжень держбюджету на 2016 р. (більш реально - бюджетів 2017–2018 рр.) кошти або конфісковані у Росії державні активи за анексію наших територій. Тоді принаймні український борг у 3 млрд дол. РФ уже в 2016 р. з пасиву трансформується в 3 млрд дол. активу (до речі, це приблизно 4% ВВП)! Тому ці 3 млрд дол. не треба реструктуризовувати…", - наголосив експерт.

Нагадаємо, Верховна Рада звернулася до парламентів іноземних держав, Європейського парламенту і міжнародних парламентських асамблей щодо продовження та посилення санкцій проти Російської Федерації за організацію терористичних актів в Україні. Постанову N3623 підтримали 239 народних депутатів.

Детальніше про основні прорахунки діючого уряду читайте у статті Олександра Савченка "Шість куль у лоб українській економіці. Здобутки влади" у свіжому випуску "Дзеркала тижня".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі