Податкова реформа - Експерт: Реформа податкової системи не може бути полігоном для випробувань чиїхось радикальних ідей - Економіка - dt.ua

Експерт: Податкова реформа не може бути полігоном для випробувань чиїхось радикальних ідей

20 лютого, 2016, 13:33 Роздрукувати

На думку експерта, поетапність, розтягнутість у часі і прогностичність мають стати основою реформування всієї системи податків.

Експерт наполягає на поетапному проведенні податкової реформи

Оподаткування доходів, як і реформа всієї податкової системи в цілому, не терпить ні різких необдуманих рухів, ні радикальних кроків, а деякі наявні інститути податкового права, що регулюють оподаткування доходів, просто не потребують змін, а деякі — потребують лише несуттєвих удосконалень, йдеться у статті доктора юридичних наук, професора кафедри фінансового права КНУ імені Тараса Шевченка Данила Гетманцева для DT.UA.

"Податкова система країни в жодному разі не повинна стати полігоном для випробувань чиїхось радикальних ідей, так само як і засобом апробації сумнівних тез дисертаційних досліджень", - наголошує автор.

При цьому, на думку Гетманцева, ті зміни, які справді є істотними, необхідно здійснювати поетапно, без поспіху, супроводжуючи реформу широким роз'ясненням населенню необхідності таких змін.

Читайте також: Кабмін призначив нове керівництво Державної фіскальної служби

"Поетапність, розтягнутість у часі і прогностичність мають стати основою реформування всієї системи податків. За нашими розрахунками, реформа розтягнеться, мінімум, на три роки, з обов'язковим попереднім визначенням її дорожньої карти на рівні закону. Такий підхід не виключає доопрацювань під час реформування, адже економічні відносини змінюються в країні досить швидко. Однак будь-яка зміна не повинна спотворювати загального перебігу реформи, її канви, радикально міняючи її вектор", - йдеться у статті.

"Податок — це суспільне явище, не обмежене рамками тільки податкової системи, тільки права чи навіть тільки економіки. Цей суспільний інститут є міждисциплінарним, який пронизує собою якщо не всю, то більшість суспільних відносин. Саме тому ще одним принципом реформування податків має стати реформування сфер, пов'язаних з оподаткуванням опосередковано. А саме: бюджетне право, розрахункові відносини і навіть трудові. На нашу думку, легалізація зарплат просто неможлива без кардинальної зміни парадигми трудового права, приведення її у відповідність до існуючих економічних відносин", - пише Гетманцев.

Нагадаємо, як зазначив у коментарі DT.UA Юрій Федчишин, експерт з питань оподаткування Інституту суспільно-економічних досліджень, в 2016 році Україні в першу чергу потрібно реформування Державну фіскальну лужбу (ДФС). Необхідне оновлення податкової системи повинно стати консенсусом для всіх економічних агентів.

Детальніше про податкову реформу читайте у статті "Податкова реформа: абсолютна справедливість неможлива, але прагнення справедливості потрібно закладати вже зараз" Данила Гетманцева у свіжому випуску тижневика "Деркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №6, 16 лютого-22 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >