Економіст СБ: Уповільнення Китаю не загрожує потягти за собою падіння світової економіки

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Економіст СБ: Уповільнення Китаю не загрожує потягти за собою падіння світової економіки Про "кінець китайського дива" говорити ще рано, вважає Тіммер
Країна продовжує зростати значними темпами, маючи колосальні резерви для того, щоб упоратися з проблемою поганих кредитів.

Характер уповільнення зростання китайської економіки свідчить про те, що до "заходу великого китайського дива" ще далеко, а ситуація в країні виглядає здоровою і керованою.

Про це в розмові з DT.UA заявив Ганс Тіммер, головний економіст Регіонального управління Світового банку з питань Європи та Центральної Азії.

На його думку, нинішній спад, по суті, допомагає запобігти фінансовій кризі.

Читайте також: Глибокі внутрішні проблеми не дають Україні скористатися змінами в китайській економіці - економіст СБ

ебезпека "жорсткого приземлення" або настання фінансової кризи в Китаї в останні роки була тим вища, чим вищими залишалися темпи зростання китайської економіки. При тому характері уповільнення, яке ми нині спостерігаємо, ситуація виглядає здоровою та керованою. Нинішній спад, по суті, допомагає запобігти фінансовій кризі", - зазначив Тіммер.

"Китай ще багато в чому має наздоганяти, щоб стати найбагатшою країною. Але це поступово відбувається", - сказав економіст СБ.

"Китай має перевагу: він продовжує зростати значними темпами, маючи колосальні резерви для того, щоб упоратися з проблемою поганих кредитів. І якби процес уповільнення та адаптації відклався, він ударив би ще болючіше та з несподіваного боку", - заявив він.

Тіммер не згоден з оцінками китайського уповільнення як загрози спричинити за собою падіння світової економіки.

"Не погоджуюся з двох причин. Перша: уповільнення, що відбувається зараз, - це здоровий процес. Друга причина: це не просте зниження китайського попиту та імпорту, це й зниження експорту, отже, і нові можливості для інших країн", - заявив економіст СБ.

У той же час він вважає, що останні події на фондовому ринку Китаю, які найбільш сильно вдарили по дрібним і середнім приватним інвесторам, могли бути результатом державної політики.

"Я бачив проблему формування бульбашок на китайському фондовому ринку ще на ранньому етапі, коли вони тільки розпочали утворюватися. Якщо подивитися на графіки фондових індексів Китаю в 2014 р., вони зростали набагато швидше за інші. Упродовж дев'яти місяців вони збільшилися вдвічі, і утримати таку динаміку було неможливо", - відзначив він.

Нагадаємо, до 2020 року доходи і продуктивність економіки Китаю мають подвоїтися. Так вирішили на всекитайській зборах народних представників, де і був затверджений план розвитку країни на 2016-2020 роки.

Детальніше про наслідки змін у китайській економіки для світу і України читайте в інтерв'ю Юрія Сколотяного і Юлії Самаєвої з Гансом Тіммером "Вам доведеться бити по чиїхось інтересах. Інакше не вийде" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі