Економіст СБ порадив Україні спрямувати всі сили на створення нових робочих місць

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Економіст СБ порадив Україні спрямувати всі сили на створення нових робочих місць Ганс Тіммер назвав показники падіння економіки гнітючим
Ганс Тіммер каже, що не бачить причин, через які Україна не могла б досягти рівня Польщі.

На тлі глибокого падіння української економіки за останні роки прогноз зростання лише в 1% бентежить, а для її оздоровлення потрібно створювати нові робочі місця насамперед в секторах, які виробляють товари, конкурентні на зовнішніх ринках.

Про це в розмові з DT.UA заявив Ганс Тіммер, головний економіст Регіонального управління Світового банку з питань Європи та Центральної Азії.

"Особисто я вважаю, причому не тільки щодо України, а й інших країн регіону, що головна мета має полягати в тому, щоб створювати робочі місця насамперед в секторах, які виробляють товари, конкурентні на зовнішніх ринках. Немає універсального рецепту, як цієї мети досягти. Але ми знаємо, що це можливо. Якщо уряд буде цілеспрямовано розвивати цей напрям, усе, що заважає такому розвитку, треба усувати. Якщо якісь певні монополії заважають розвитку малого й середнього бізнесу в секторах, що цікавлять нас, ці монополії потрібно прибирати, хоч би що ви про цю боротьбу думали. Якщо в процесі боротьби ви виявите, що вам не вистачає професіоналів, змінюйте систему освіти, створюйте умови, здатні зацікавити кваліфіковані кадри й втримати їх у країні", - наголосив Тіммер.

Читайте також: Агресія РФ приглушує зростання соціальної напруги в Україні – експерти

"Не можу сказати вам, що потрібні саме такі от структурні реформи, особливо з урахуванням істотних недоліків у системах управління. Але я все ж таки запропонував би вам спрямувати всі сили на створення нових робочих місць", - заявив він.

Економіст нагадує, що в 2014-му ВВП України знизився на 6%, торік - на 10%, називаючи ці цифри гнітючими. При цьому він наголошує, що що на тлі такого падіння зростання лише в 1% бентежить.

"Щоб зрозуміти глибину проблеми, слід сказати, що зниження ВВП на 10% торік показує тільки частину історії. Тому що зниження доходів у країні через скорочення зовнішньої торгівлі - значно більше. Падіння ВВП на 10% супроводжується 20-відсотковим падінням споживання й 30-відсотковим провалом імпорту - це шок. Україна не одна відчуває такий шок, більш того, він для України й багатьох країн регіону значно відчутніший за кризу 2008 р", - заявив Тіммер.

"Щиро вірю, що якщо не просто уряд, а все суспільство цілеспрямовано прагне одержати переваги від нової економічної кон'юнктури, то зміни настануть дуже швидко. Я не бачу причин, через які Україна не могла б досягти рівня Польщі", - наголосив він.

Нагадаємо, на думку Тіммера, країни, яким раніше було дуже складно конкурувати з Китаєм на міжнародних ринках, у тому чисті Україна, отримали шанс підвищити свою конкурентоспроможність на міжнародних ринках. Натомість він вважає, що Україна не достатньо робить для того, щоб реалізувати цей шанс.

Детальніше про наслідки змін у китайській економіки для світу і України читайте в інтерв'ю Юрія Сколотяного і Юлії Самаєвої з Гансом Тіммером "Вам доведеться бити по чиїхось інтересах. Інакше не вийде" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі