Економіка відновлюється... чи, як і раніше, падає?

Поділитися
Україна демонструє перші ознаки економічного оздоровлення, однак ситуація залишається непростою: падіння ВВП у 2009 році може становити 14%...

Україна демонструє перші ознаки економічного оздоровлення, однак ситуація залишається непростою: падіння ВВП у 2009 році може становити 14%.

Така загальна думка учасників прес-конференції, що відбулася у Києві в середу у зв’язку з підбиттям підсумків Першого міжнародного щорічного форуму з питань економічного розвитку України. Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», 15 жовтня у Вашингтоні (США) у роботі форуму взяли участь понад 300 представників найбільших світових компаній, представники українського уряду, Національного банку, а також провідних міжнародних фінансових інститутів та організацій.

На прес-конференції директор Інституту економіки і прогнозування НАНУ Валерій Геєць зазначив, що, попри уповільнення темпів економічного падіння в Україні останнім часом, загальний стан економіки залишається непростим.

Як сказано в розданих аналітичних матеріалах, «подальше поліпшення економічної ситуації в поточному році триватиме за рахунок низької статистичної бази і завдяки відновленню товарно-матеріальних запасів і запровадженню фіскальних стимулів. Зміцнення світової економіки також сприятиме швидшому відновленню України».

Експерти зазначають, що уряд України не розробив скоординованої єдиної стратегії з подолання кризи, не виділив достатньо коштів для підтримки вітчизняної економіки, а зростання кредитування було зупинено надто різко. Використання ж коштів, виділених на підтримку ліквідності, не контролювалося належним чином.

У 2009 році дефіцит держбюджету не повинен перевищувати 6% ВВП, а в держбюджеті на 2010 рік необхідно передбачити дефіцит не вище 4%.

Експерти вважають, що НБУ має ухилятися від друкування надмірної кількості грошей і з цією метою відмовитися від пропозицій фінансувати проекти, пов’язані з проведенням Євро-2012, за рахунок прибутку НБУ. Необхідно також уникати монетизації дефіциту держбюджету і здійснювати суворий нагляд за цільовим використанням коштів, виділених банкам.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі