Bloomberg: Економіка України на підйомі на тлі уповільнення зростання в Європі - Економіка - dt.ua

Економіка України на підйомі на тлі уповільнення зростання в Європі — Bloomberg

15 серпня, 14:55 Роздрукувати

Але зберегти цю тенденцію Україні буде непросто. Доведеться якомога швидше взятися за реформи.

В останньому кварталі розширення економіки України прискорилося, незважаючи на те, що напруженість у торгівлі між США і Китаєм, а також ширше світове уповільнення тиснуть на економічну ситуацію в Європі. Про це пише агентство Bloomberg, додаючи, що зростання українського ВВП досягло 4,6%.

На думку агентства, це несподіваний показник. Світовий банк попереджав, що без прискорення економічних темпів Україні доведеться витратити півстоліття, щоб наздогнати сусідню Польщу, яка процвітає відтоді, як вступила в ЄС.

Президент України Володимир Зеленський, чия партія отримала контроль над парламентом на виборах минулого місяця, пообіцяв домогтися зростання на 5% ВВП і більше в найближчі роки. План реформ сіє оптимізм серед інвесторів, а також зробив гривню валютою з найкращими показниками в цьому році, зазначає "УНІАН".

"Перші сигнали дуже надихають", — сказав інвестиційний директор Aberdeen Asset Management PLC Віктор Шабо, який допомагає управляти борговими зобов'язаннями ринків на 4 мільярди доларів.

Компанія експерта має великий пакет українських бондів. Тому Шабо очікує, що його компанія скоро зможе скористатися гарантіями, прив'язаними до економічного зростання, які вона отримала після реструктуризації боргу України в 2015 році.

Інвестор очікує прийняття "серйозної" програми МВФ з початком роботи нового українського уряду в наступному місяці. Разом з тим, експерт підкреслює, що успіх нового президента сильно залежить від реформування судової системи.

Агентство зазначає, що зберегти прискорення темпів економічного зростання буде не просто. Уповільнення зростання світової економіки скоротить попит на українські метали і аграрний експорт. Також Зеленському потрібно зупинити хвилю еміграції громадян в багатші країни ЄС. Під питанням залишається і те, хто очолить новий уряд.

Спеціаліст JPMorgan Asset Management з питань ринків Жолт Папп зазначає, що важливим фактором для прискорення зростання економіки України стане низький рівень інфляції, а також прозора монетарна і фіскальна політика. Крім того, потрібні стабільні законодавчі рамки. Зеленському доведеться розібратися з цими питаннями.

"Стабільний посилення зростання українського ВВП залишається викликом", — каже Папп.

Читайте також: Зеленський пообіцяв $ 20 млрд інвестицій в інфраструктуру України

Як повідомлялося, згідно з консенсус-прогнозом Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), зростання ВВП України в 2019 році сповільниться до 2,7% з 3,3% в минулому році при зниженні інфляції (грудень до грудня) до 7,6% з 9,8%.

У своєму "Інфляційному звіті" (липень-2019) НБУ прогнозував зниження споживчої інфляції до 6,3% до кінця 2019 року, на початку 2020-го - до 5% з відхиленням в 1 п. п., до кінця 2020-го - 5%.

Міжнародний валютний фонд прогнозує зростання глобального ВВП в 2019 році на 3,2%, у 2020 році — на 3,5%, що на 0,1 процентного пункту (п. п.) гірше попередніх прогнозів Фонду.

За матеріалами: DT.UA / УНІАН / Bloomberg /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >