Еко-продукти не витримують критики — експерт - Економіка - dt.ua

Еко-продукти не витримують критики — експерт

21 липня, 2019, 10:17 Роздрукувати

Ера попереджень, рекомендацій і приписів підходить до кінця.

© agropolit.com

Цікава ситуація склалася на ринку з товарами, які виробники маркують написом "еко". Без проходження процедури сертифікації вони також не мають законних підстав для виробництва та) або реалізації продукції з позначками "еко", "есо", "екологічна", "екологічно чиста", "екологічно безпечна" тощо.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Ніна Следзь. За її словами, фахівці Антимонопольного комітету під час дослідження ринку продукції з екологічним маркуванням охопили всю територію України. Оскільки така продукція належить до категорії споживчих товарів, тобто є популярною серед покупців, то суб'єкти господарювання, які неправомірно використовують позначення "еко", можуть посилити свою конкурентну позицію та дістати неправомірні переваги не завдяки власним досягненням, а завдяки поширенню неправдивих відомостей щодо характеристики продукції. 

"На них, як і на виробників фіктивної органічної продукції, поширюються норми Закону "Про захист від недобросовісної конкуренції". Однак, якщо дії підприємця не призвели до істотного обмеження чи спотворення конкуренції, не завдали значних збитків окремим особам чи суспільству, Антимонопольний комітет обмежується рекомендаціями щодо усунення наслідків цих порушень. А якщо на них відреагували в певні терміни, то розпочате провадження у цій справі закривається, — зазначає експерт. — Утім, схоже, ера попереджень, рекомендацій та приписів добігає кінця. Її мають змінити чіткіші норми дотримання органічного виробництва і невідворотна відповідальність за їх порушення. Все це прописано в новому Законі "Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції", який має набрати чинності вже на початку серпня нинішнього року".

Детальніше про органічне виробництво читайте у статті Ніни Следзь "Звідки натурпродукт?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >