ЄБРР: Інвестиційний клімат в Україні погіршився - Економіка - dt.ua

ЄБРР: Інвестиційний клімат в Україні погіршився

12 травня, 2011, 14:47 Роздрукувати

Інвестиційний клімат в Україніостаннім часом погіршився, а корупція нікуди не зникла. Про це заявив Андре Куусвек, директора Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні (ЄБРР) в інтерв'ю газеті «День».

 Відповідаючи на запитання «Чи спостерігаєте поліпшення інвестиційного клімату в Україні», А. Куусвек заявив: «Ні, навпаки - інвестиційний клімат погіршився. Корупція як була, так і залишилася. Крім того, наші клієнти говорять про те, що на місцях йде величезний тиск на бізнес через різні інспекції (санітарні, податкові, екологічні і так далі). Зрозуміло, що без підтримки МВФ уряду складно впоратися з бюджетною ситуацією, але, виходячи з рекомендацій Фонду, воно намагається збільшити дохідну частину бюджету. Багато з дій уряду, що спрямовані на поліпшення бюджетної ситуації, погано впливають на бізнес. Багато вже сказано і щодо повернення компаніям ПДВ - вони не можуть отримати свої гроші. Крім того, бізнес нарікає і на практику платити податок на прибуток наперед».
 
Крім того, А. Куусвек відзначив украй низьку зацікавленість іноземних інвесторів. «В Україні вже утворився дефіцит міжнародних інвесторів. Протягом чотирьох місяців з'явилося тільки два великих західних інвестора, які звернулися до нас за фінансовою підтримкою в Україні. Ми погодилися допомогти. Але з однією з них спільно вирішили, що не можемо розвивати проект. Причина - проблеми, описані вище в інвестиційному кліматі, а також інвестор не зміг знайти компроміс з українським партнером. Інший інвестор залишився, але впровадження проекту проходить дуже повільно. На останній зустрічі в Давосі керівництво ЄБРР зустрічалося з власниками та головними керівниками 70-ти найбільших світових компаній, з яких зацікавленість працювати в Україні висловили тільки двоє», - сказав він.
 
«Наводжу ці приклади для того, щоб стало зрозуміло, що, якщо в одній з найбільших країн Європи - Україні за півріччя з'являються два-три інвестори, - це ненормально. Все це ще раз доводить, що треба поліпшувати інвестиційний клімат», - констатував директор ЄБРР в Україні.
 
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >