ДВІСТІ НОВИХ КОМБАЙНІВ ДЛЯ ПОЛІВ ХАРКІВЩИНИ: ОБЛАСНА ВЛАДА СТВЕРДЖУЄ, ЩО ЦЕ РЕАЛЬНО

Поділитися
Нинішнього року Харківщина має намір зібрати 3 млн. тонн зерна, однак чи вдасться? Свої корективи в плани вже внесла погода...

Нинішнього року Харківщина має намір зібрати 3 млн. тонн зерна, однак чи вдасться? Свої корективи в плани вже внесла погода. В області засіяли 488 тис. гектарів озимих, але майже половина їх постраждала від морозів. До сьогоднішнього дня в господарствах зроблено максимум можливого, щоб зберегти пошкоджені поля. Проте там, де зберігати було нічого, пересівали ячменем, кукурудзою (у тому числі на зерно), круп’яними культурами, зернобобовими. У регіоні підрахували, що повне пересівання вимагає додаткових витрат — майже 300—350 гривень на кожний гектар. Розраджує те, що за всіма матеріально-технічними ресурсами, необхідними для проведення весняно-польових робіт, обстановка в області краща за торішню.

Якщо проаналізувати цифрові дані, то 2000 року область вклала 300 гривень на гектар, 2001-го — 528, минулого — 803 гривні, у нинішньому намічається вийти на рівень 1 тис. грн. Губернатор Євген Кушнарьов переконаний, що це гарантує непоганий урожай:

— 200 доларів — це та мінімальна межа, із якої стартують у Європі. Тобто ми вже близькі до європейських стандартів. Для України — це високий показник, оскільки лише такі вкладення гарантують врожай нормального рівня практично за будь-яких погодних умов і катаклізмів. Мінімальним врожаєм для області ми вважаємо 2,5 млн. тонн валового збору зерна. Щоб досягти цього, потрібні певні зміни в сівозміні, структурі посівних площ, переорієнтування на більш конкурентоспроможні, продуктивніші культури. Валові показники для нас не настільки принципові. Ми дедалі більше уваги приділяємо головному — прибутку, ефективності.

Щоб вкласти під тисячу гривень на гектар, потрібно не менше 250 млн. кредитних ресурсів. Добре було б підвести гроші під лізингові схеми, але, на жаль, таких коштів в Україні поки що не знайшли. Проте ми шукаємо можливості знайти їх на місці. Приватбанк і «Аваль» вже відгукнулися на наші пропозиції та йдуть на довгострокове кредитування терміном на п’ять років, що для сільгоспвиробників дуже важливо. У нас один із найвищих по країні показників прибутковості сільгосппідприємств — 78 відсотків. І ніхто не штовхає банки на кредитування тих господарств, які закінчили рік із збитками.

Відновлення машинно-тракторного парку в області вважають одним із найскладніших завдань дня. Чимало господарств виживають сьогодні за рахунок того, що з двох старих машин у переддень посівної або жнив збирають одну працюючу. При цьому техніки стає менше, а втрати при збиранні врожаю не зменшуються. Торік через високу зношеність техніки в регіоні втратили 10 відсотків врожаю зернових. І це за того, що жнива тривали лише на тиждень довше за оптимальні терміни. Отже, якщо за три роки вдасться провести технічне переоснащення села, Харківщина може отримати суттєвий виграш. Тут лише одна заковика: лише 25 відсоткам господарств під силу обновляти парк за власні оборотні кошти.

Втім, якщо аналізувати хід закупівель нової техніки, то цифри начебто б обнадійливі. 2000 року її придбали на 27 млн. гривень, а вже минулого — більш ніж на 100 млн. гривень. Проте якщо прямувати такими темпами, то до 2005-го область обновить свій машинно-тракторний парк лише на 50 відсотків. І тільки до 2008-го зможе отримати оптимальну його структуру.

Тому на 2003 рік харків’яни ставлять завдання закупити техніки не менш ніж на 160 млн. гривень. Планується придбати близько 200 зернозбиральних комбайнів. А це означає, що кожний десятий комбайн в Україні прийде до харківських господарства. Особливу увагу буде приділено закупівлі техніки харківських підприємств. Йдеться про складну техніку, у першу чергу тракторів ХТЗ і комбайнів «Обрій» виробництва заводу ім. Малишева.

Є особливості й у залученні кредитних ресурсів на закупівлю машин і механізмів. Обладміністрація звернулася до банкірів із проханням видавати кредити сільгоспгосподарствам не менше ніж на 2,5 року.

Відпрацьовано питання одержання техніки, виробленої підприємствами Харкова, на пільгових умовах. Приміром, господарство чи фермер хочуть купити трактор Т-150. Банк дає кредит на три роки, при цьому трактор для банку є заставою. Та й ціна знижується: на 15 відсотків за рахунок самого ХТЗ, ще на 15 — за рахунок коштів обласного бюджету, а 10 відсотків за користування кредитом відшкодовує держава.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі