Друг Луценка контролює підприємства, які постачають деревину в ЄС - ЗМІ

Поділитися
Друг Луценка контролює підприємства, які постачають деревину в ЄС - ЗМІ © Андрій Товстиженко, DT.UA
Також із деревообробним бізнесом пов'язаний син Луценка.

Нещодавно президент Петро Порошенко ветував закон про заборону експорту дров. При цьому найбільші обсяги дров експортують до Європи, здебільшого Румунії та Угорщини, господарства Держлісагентства, яке очолює соратник генпрокурора Юрія Луценка, який у свою чергу у доволі близьких відносинах із президентом. При цьому компанії-імпортери української деревини займаються виробництвом меблів, і жодним чином не пов'язані з енергетикою, пише видання "Бізнес.Цензор".

Дровами та деревиною для спалювання в Україні вважаються колоди довжиною до двох метрів з певною якістю деревини (сучкуватість, тощо). Однак при неуважному ставленні до цієї якості дровами можна назвати деревину, з якої можна робити меблі. За підрахунками видання, найбільшими отримувачами українських "дров" в Євросоюзі у 2018 році є такі виробники меблів, як румунські компанії Egger та Kronospan, компанія з Угорщини Swisskrono, а також австрійський виробник пиломатеріалів австрійська Pisec Gesellschaft.

У першому півріччі з України вивезли "дров" та "паливної" деревини щонайменше на 0,30 млн. З цієї суми 4,85 млн припало на експорт державних лісових підприємств. Агентство лісових ресурсів України очолює Володимир Бондар, який знаходиться у близьких дружніх стосунках з генеральним прокурором Юрієм Луценком. Про причетність Генпрокуратури до контрабанди лісу заявляв і колишній виконуючий обов'язки голови Державної фіскальної служби Мирослав Продан, який входить до команди прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

Водночас як зазначають "Наші гроші", син генпрокурора Юрія Луценка Олександр є співвласником ТОВ "Грин вейв" (Київ) і ТОВ "Грандвуд груп" (Біла Церква), у яких серед видів діяльності вказані лісозаготівля та лісопильне виробництво.

У "Грін вейв" партнером Луценка-молодшого є Віталій Морозюк, який є директором луценківської фірми ТОВ "Бел фам". У "Грандвуд груп" партнерами ген прокурорського сина є Юрій Соколов, Андрій Горбатюк та Олександр Наумик. І всі вони разом з Луценком-молодшим є власниками ще однієї лісопилки в Рокитному Рівненської області – ТОВ "Веар".

Наумик відомий як юрист власника мережі супермаркетів АТБ Геннадія Буткевича. На нього зареєстровані частки у ТОВ "Українська постачальна група" та ТОВ "БР "Логістикс", він є членом опікунської ради у дитячій громадській організації "Футбольний клуб "Ювілейний", заснованій співвласником АТБ Євгеном Єрмаковим. Наумик також мав справу з дружиною генпрокурора Іриною Луценко, яка рік тому продала Наумику якесь рухоме майно за 1,89 млн грн.

Раніше колишній співробітник Генпрокуратури Дмитро Сус у суді заявив, що Буткевич – "найліпший друг Луценка". В останній рік Держгеонадра та суди передали низку спецдозволів на користування надрами фірмам, що належать самому Буткевичу та Єрмакову і іншим представникам АТБ.

Наумик є співзасновником ТОВ "АЛД" (розвідка нафти і газу) разом з Володимиром Євдокимовим, який був заступником міністра МВС Юрія Луценка у 2000-х роках. Сус згадував Євдокимова разом з Буткевичем своїх показах по справі члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського, якого обвинувачують у незакінченому замаху на шахрайське заволодіння 0 тис. Мовляв Євдокимов давав вказівки слідчим ГПУ, які формально є підлеглими Юрія Луценка, що робити по справі, пов'язаній з нардепом від Сергієм Рибалкою, який зі скандалом розвівся з донькою Буткевича.

Євдокимов також має частку у ТОВ "Централ білдинг менеджмент", що займається лісозаготівлею. Тут його партнерами є Вікторія Лаврега і Костянтинг Хворостяний. Водночас фірми "Веар", "Грандвуд груп" та "Централ білдинг менеджмент" напряму не значаться серед експортерів українських "дров".

Нагадаємо, що Рада прийняла закон про збереження українських лісів і запобігання незаконного вивезення необроблених лісоматеріалів. При цьому 23 липня президент Петро Порошенко наклав вето на законопроект, повернувши його в сесійний зал з поправками.

Як писало DT.UA, під час дії мораторію на вирубку лісу, в обхід не тільки національного законодавства, але і регламентів та сертифікацій ЄС, український ліс рубають і вивозять такими темпами, що за чотири роки його експорт у країни ЄС зріс на 75%, перевищивши позначку в мільярд євро в 2017 р. І за оцінками дослідників, 40% цього лісу були вирубані або продані незаконно.

Детальніше про контрабанду лісу читайте у матеріалі Юлії Самаєвої ""Озеленення" Європи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі