Домінування "Газпрому" після будівництва "Північного потоку-2" суперечить стратегії ЄС - комісар

Поділитися
Домінування "Газпрому" після будівництва "Північного потоку-2" суперечить стратегії ЄС - комісар "Північний потік-2" призведе до домінування "Газпрому"
Єврокомісар заявив про ризик домінування "Газпрому" у разі будівництва "Північного потоку-2"

Проект "Північний потік 2", очолюваний "Газпромом", не буде відповідати стратегії Євросоюзу щодо диверсифікації джерел і маршрутів постачання природного газу, заявив єврокомісар з питань клімату та енергетики Мігель Аріас Каньете перед членами Європарламенту, передає агентство Bloomberg.

"Навпаки, якщо газопровід буде побудований, це не тільки збільшить залежність Європи від одного постачальника, але і також збільшить залежність Європи від одного маршруту", - заявив він.

"Проект сконцентрує 80% імпорту газу з Росії на одному маршруті і призведе до домінуючого положення "Газпрому" на німецькому ринку, збільшивши його частку до 40% до 60%", - додав М. Каньете.

"Таким чином, відповідність цього проекту енергостратегії Європи щодо безпеки поставок викликає великі сумніви", - підкреслив він.

Каньете також зазначив, що ЄК активно підтримує зусилля, спрямовані на те, щоб Україна залишалася надійним шляхом доставки російського газу в Європу.

На початку вересня "Газпром" і європейські енергоконцерни домовилися про будівництво "Північного потоку 2". Нові нитки газопроводу повинні будуть транспортувати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини і далі в ЄС по дну Балтики.

Серед акціонерів "Північного потоку-2", крім російського "Газпрому", також німецька BASF, італійська E. ON, французька ENGIE, австрійська OMV і британсько-голландська Royal Dutch Shell.

Раніше глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що запланований термін введення "Північного потоку-2" в 2019 році залишається незмінним. "Технічна концепція даного проекту буде та ж сама що "Північний потік-1". Ми просто візьмемо наявний проект і його реалізуємо. Фактично з'явиться газопровід-брат "Північного потоку-1", - сказав він.

Зазначимо, що ряд країн-членів ЄС виступають проти будівництва "Північного потоку-2".

Відзначимо, "Газпром" давно заявляє, що збирається "звести до нуля" роль України як транзитера російського газу. Тим часом, офіційною позицією ЄС залишається пріоритет зниження енергетичної залежності від РФ, що і стало однією з причин відмови від "Південного потоку", а також критики "Турецького потоку".

Не так давно Євросоюз вирішив спрямувати зусилля на підтримку альтернативних "Турецькому потоку" газопроводів. Брюссель затвердив постанову про "енергетичну дипломатію", згідно з яким ЄС приступає до створення умов для переформатування енергетичних відносин з РФ. Зокрема, Брюссель вирішив зосередити зусилля на просуванні Південного газового коридору.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі