Документи з тендерів "Нафтогазу" на майже 3 млрд гривень "зникли" в МВС

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Документи "Нафтогазу" пропали в "надрах" МВС © Андрій Товстиженко, DT.UA
Мільярди з "нафтогазовской" скарбниці розповзлися на рахунки трьох фірм-"прокладок". Однак виявилося, що люди, які вилучають з бюджету мільярди, зовсім не зобов'язані боятися "прокурорів-міліціонерів". Навіть навпаки, правоохоронців іноді використовують для приховування скоєного.

Держфінінспекція не змогла провести перевірку тендерів "Нафтогазу" за 2012-2013 рр., оскільки договори та акти робіт на 3 млрд грн були вилучені слідчими ще півтора року тому. Нинішні правоохоронці їх теж не віддають. Про це в статті спеціально для ZN.UA пишуть журналісти видання "Наші гроші" Юрій Ніколов та Олексій Шалайський.

У розпорядження ZN.UA (документ) потрапив лист Держфінінспекції від 24 липня нинішнього року, в якому контролюючий орган звітує перед Кабінетом міністрів про перевірку витрат НАК "Нафтогаз України" на геологорозвідувальні роботи в період 2012-2013 рр..

За підрахунками ДФІ, у досліджуваний період "Нафтогаз" підписав договорів на геологорозвідку та бурові роботи на суму 4,1 млрд грн. Робіт, правда, було виконано лише на 3,04 млрд, зате практично всі вони були оплачені (2,98 млрд грн). При цьому власне на геологорозвідувальні і бурові роботи" витрачалося лише 15% коштів. А 85% від загальної суми договорів - це "консультаційні послуги".

Головними одержувачами коштів були три ТОВ: "Капромбуд", "Володар" і "Віртус XXI". Всі вони очікувано виявилися "прокладками", тобто структурами, які перекидають гроші на інші рахунки. За даними "Економічної правди", частина їх договорів отримала передоплату в неймовірні 95%. За підрахунками ДФІ, на своїх рахунках бізнес-партнери "Нафтогазу" залишили лише 7%, інші кошти пішли або на групу "сутінкових фірм", або реальних виконавців робіт. ДФІ повідомляє, що не вдалося підтвердити розрахунки у "Капромбуда" на суму 817,8 млн грн, у "Володара" і "Віртус XXI" - на суму 1,96 млрд.

Найголовніше, що зафіксувала перевірка, - це те, що перевіряти фактично нічого: документи зникли.

Як зазначає ДФІ, "81 з 88 договорів з первинними документами і документами, на підставі яких ці договори укладалися, були вилучені правоохоронними органами (слідчими Печерського РУ ГУ МВС р. в Києві Д.Нечитайло на підставі протоколу обшуку від 28.08.2012 р. і П.Меншуном на підставі протоколу обшуку від 25.01.2013 р., слідчим податкової міліції ДПІ у Дарницькому районі р. Києва М.Барановым на підставі протоколу виїмки від 11.05.2012 р.".

"Хоча документи вилучалися і руками правоохоронців, але, по всій видимості, не з їх ініціативи. Нагадаємо, що все сталося ще в 2012-2013 рр. Тоді відбувалася жорстка підкилимна боротьба між Юрієм Бойко та Едуардом Ставицьким, яка завершилася перемогою останнього: в грудні 2012-го він очолив Міненерговугільпром. Так що виїмка була вигідна для компромату, або для зачищення слідів. Ми більше схиляємося до останнього", - пишуть Ніколов та Шалайський.

Більше читатйте у статті "Міліція на сторожі мільярдів "Нафтогазу" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Схема виведення з
Схема виведення з
ZN.UA

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі