До 2030 року 30% енергоносіїв в Україні можна замінити на відновлювані - Економіка - dt.ua

До 2030 року 30% енергоносіїв в Україні можна замінити на відновлювані

18 січня, 2012, 12:01 Роздрукувати

Прийняття нової Держпрограми розвитку відновлюваної енергетики дозволить підвищити рівень енергонезалежності України, зменшити обсяг використання традиційних природних ресурсів, поліпшити екологічну ситуацію, а також наблизитися до вимог Євросоюзу.

Паралельно з переглядом енергетичної програми в Україні має бути прийнята нова Державна програма розвитку відновлюваної енергетики. І в ній необхідно прописати мету - заміщення до 2030 року 30% енергоносіїв з традиційних джерел енергоносіями з відновлюваних джерел, при зниженні їх вартості мінімум вдвічі.

Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив директор Інституту відновлюваної енергетики НАН України, член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук, професор Нвер Мхітарян.

За його словами, виконання такої програми дасть можливість підвищити рівень енергетичної незалежності України, зменшити обсяг використання традиційних природних ресурсів, поліпшити екологічну ситуацію, удосконалити механізм державного управління і регулювання в галузі.

Крім того, позитивним побічним, але важливим ефектом буде і наближення України до вимог Європейського Союзу з точки зору реалізації положень Енергетичної хартії.

«Згадаю тільки один прогнозний техніко-економічний показник від зростання використання енергії відновлюваних джерел: надходження коштів до державного бюджету за рахунок податку на прибуток за період 2011—2030 рр. прогнозується в обсязі 158 млрд. грн., а до 2055 рр. — 860 млрд. грн. Крім того, надходження до бюджетів усіх рівнів зростуть за рахунок нарахувань на заробітну плату, орендних платежів, компенсацій за запобігання шкідливим викидам тощо. Це об’єктивно вигідний шлях, важливо тільки його розпочати», - переконаний професор.

Він зазначив, що на першому етапі реалізації програми необхідно створити інноваційний центр, який би координував різнопланові заходи, необхідні для досягнення її цілей. На думку Н.Мхітаряна, доречно було б створити його на базі Інституту відновлюваної енергетики (ІВЕ) НАН України як провідної організації в галузі альтернативної енергетики.

Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю з Нвером Мхітаряном.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1282, 15 лютого-21 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >