ДК «Газ України» вимагає від теплокоммуненерго доплати за використаний у січні газ? - Економіка - dt.ua

ДК «Газ України» вимагає від теплокоммуненерго доплати за використаний у січні газ?

12 червня, 2009, 16:47 Роздрукувати Випуск №21, 12 червня-19 червня

У розпорядження редакції «Дзеркала тижня» потрапив документ, в якому ДК «Газ України» вимагає від...

У розпорядження редакції «Дзеркала тижня» потрапив документ, в якому ДК «Газ України» вимагає від підприємств комунальної теплоенергетики сплатити за використаний з 1 по 12 січня 2009 року газ додатковий збір у вигляді цільової надбавки до затвердженого тарифу. Розмір надбавки складає 12%.

«Сторони домовилися, що з 1 січня 2009 року по 12 січ­ня 2009 року (включно) пункт 5.1 діє в такій редакції: ціна за 1000 куб. м природного газу становить 2020,25 грн. без урахування податку на додану вартість, збору у вигляді цільової надбавки до затвердженого тарифу... крім того, збір у вигляді цільової надбавки до затвердженого тарифу на природний газ — 12%... До сплати... всього з ПДВ — 2861,62 грн.», — сказано в документі.

При цьому функціонери теплокомуненерго, котрі передали документ журналістам «ДТ», не виключають можливості оскарження документа в установленому порядку.

За розрахунками журналістів «ДТ», тільки в Донецькій області сума оплати цільової надбавки за використаний впродовж 12 днів газ складе більше 21 мільйона гривень.

Підприємства ТКЕ вже надіслали прем’єр-міністрові України Юлії Тимошенко лист, в якому вказують, що «йдеться про витрати, не передбачені фінансовими планами підприємств і не враховані у діючих тарифах... «Газ України» просто відбирає у підприємств обігові кошти».

У прес-службі «Газу України» зазначили, що вважають демарші з боку керівників ТКЕ спробами ухилитися від погашення накопиченої заборгованості.

У прес-службі НАК «Нафтогаз України» «ДТ» заявили, що претензії тепловиків щодо цільової надбавки до тарифу на газ необґрунтовані. Нульовий розмір цільової надбавки до тарифу на газ з 1января 2009 року регламентований ухвалою Кабміну від 27 грудня 2008 року. Проте, згідно роз’ясненню Мінюсту, норма ухвали уряду про «обнулення цільової надбавки» набула чинності тільки з 13 січня 2009 року.

При цьому в прес-службі нагадали, що 83% природного газу підприємства ТКЕ отримують за пільговою ціною 872,78 грн./1000 кубометрів. А «Нафтогазу України» тисяча кубометрів імпортованого газу обходилася в першому кварталі в 360 доларів, а в поточному кварталі — в середньому в 228 доларів. У результаті, «Нафтогаз» щорічно зазнає мільярдних збитків через різницю цін. І лише 17% газу підприємства ТКЕ отримують за згаданою вище ціною 2020,25 грн./1000 кубометрів, генеруючи з нього тепло для підприємств бюджетної сфери.

Детальніше читайте у статті Євгена Шибалова «Вентиль» і наукова фантастика» у свіжому номері «ДТ».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво