Держземлі в 2018 році здавалися в оренду в 2,1 рази дорожче, ніж приватні

Поділитися
За рік вартість оренди держземель зросла на 23%.

За даними Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру в середньому по країні власники паїв у 2018 році отримали 1613,4 грн орендної плати за гектар. Ці дані на 18% більше, ніж у 2017 році. Загальна площа приватних сільгоспземель, переданих в оренду за договорами, становить 16,9 млн га. Про це йдеться в повідомленні на сайті Госгеокадастра.

Найвищу орендну плату за паї зафіксовано в Черкаській (3524,7 грн/га), Полтавській (2970,1 грн/га) і Харківській (2494,7 грн/га) областях. Дешевше всього користування землею обходилося в Запорізькій (878 грн/га), Херсонській (926,9 грн/га) та Закарпатської (930,6 грн/га) областях.

У Госгеокадастрі зазначили, що у частини державних земель середня вартість оренди значно зросла завдяки інтенсифікації проведення земельних аукціонів і зростання їх ефективності. Середня орендна плата за передані землі сільгосппризначення державної власності на 1 січня 2019 року склала 3431,5 грн/га, що на 23% вище показника за аналогічний період 2018 року.

Найвища орендна плата зафіксована у Хмельницькій (7780,8 грн/га), Вінницькій (7136,9 грн/га) і Полтавській (6627,3 грн/га) областях, найнижча - у Херсонській (1402,3 грн/га), Волинській (1441,8 грн/га) і Донецькій (1637,8 грн/га) областях.

У відомстві зазначили, що в середньому за минулий рік державні землі здавалися в оренду в 2,1 рази дорожче, ніж приватні. Порівняно з 2017 роком розрив збільшився: тоді була зафіксована дворазова різниця між платою за державні і приватні землі.

"Ми очікуємо подальшого зростання середньої орендної ставки, за якою держава передає в користування свій земельний банк. Зростаюча різниця вартості оренди може спонукати громадян-власників землі користуватися створеною інфраструктурою і реалізувати право оренди на свої ділянки через механізм аукціонів", - цитується в повідомленні т.в.о. міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк.

Як писало DT.UA, в минулому році Кабмін провів електронні земельні торги. Перші результати електронних торгів повністю виправдали докладені зусилля, - ставки оренди злітають до 70% річних.

Детальніше про здобутки та проблеми сільського господарства читайте в статті Максима Мартинюка "Український АПК не чекає іноземних інвесторів, він сам готовий до експансії на зовнішні ринки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі