Тепер держслужбовці можуть подавати декларацію протягом 20 днів після звільнення - Економіка - dt.ua

Держслужбовцям змінили термін подання декларацій при звільненні

15 січня, 03:33 Роздрукувати

Вважається, що даний порядок полегшить життя державним службовцям, які вирішили поміняти місце роботи

Тепер у держслужбовців є 20 днів на роздуми про свої доходи © obozrevatel.com

Набув чинності новий порядок подання декларація державними службовцями. Відтепер вони не зобов'язані подавати декларацію у день звільнення з колишнього місця роботи.

"Повідомляємо про вступ в силу нової редакції порядку формування, ведення і опублікування (надання) інформації Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом НАПК від 12 грудня 2019 року", - йдеться в повідомленні прес-служби НАПК.

З редакції відповідного документа виключена норма, яка зобов'язувала суб'єкта декларування при звільненні з власної ініціативи подавати декларацію у день фактичного звільнення.

Тепер держслужбовець має право подати декларацію протягом двадцяти днів, наступних за звільненням.

"Декларація перед звільненням - декларація, яка подається згідно з абзацом першим частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної в підпунктах" а ", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону", - йдеться у чинній редакції Порядку.

Читайте також: Як запобігти корупції? Загальне декларування доходів, витрат і нульова декларація — Наталія Новак

Кабмін має намір змінити принцип нарахування заробітних плат державним службовцям. На сьогоднішньому засіданні уряду було розглянуто проект закону "Про внесення змін до бюджетного кодексу щодо мінімального розміру посадового окладу".

Зараз зарплати держслужбовців "прив'язані" до прожиткового мінімуму – держслужбовець не може отримувати зарплату нижче двох прожиткових мінімумів (При цьому Кабмін планує збільшити ПМ до 4200 грн). Уряд має намір прибрати цю норму, і визначати мінімальний рівень зарплат для кожного бюджетного року залежно від наявних коштів.

У той же час прем'єр-міністр України Олексій Гончарук пояснив підвищення заробітних плат членам уряду необхідністю боротьби з корупцією у владі.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >