Держоборонзамовлення-2016 вкрай низьке для воюючої країни, але виглядає цілком стерпно - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Держоборонзамовлення-2016 вкрай низьке для воюючої країни, але виглядає цілком стерпно - експерт Експерт розповів про деталі держоборонзамовлення © dt.ua
Держоборонзамовлення на цей рік вселяє куди більше надій, ніж попередні.

Обсяг держоборонзамовлення (ДОЗ) на 2016 рік, затверджений напередодні, вкрай низький для воюючої країни, але в той же час передбачає ряд позитивних змін, пише в своїй статті для DT.UA Валентин Бадрак, директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння.

"Уперше після двох років війни в Україні ввімкнули маяк, який освітлює шлях творцям і виробникам стратегічної зброї. Якби обсяг ДОЗ-16 перевищував 500 млн дол., можна було б вести мову про революційні перетворення. Бо два-три самостійно реалізовані проривні проекти можуть не тільки істотно підсилити стратегічну складову вітчизняного інституту стримування, а й перетворитися на потужну психологічну зброю України. А заодно продемонструвати світу, що Україна спроможна самостійно виробляти сучасну зброю. Адже ні для кого не секрет, що в результаті роботи російських спецслужб у Європі українські підприємства дедалі частіше дістають відмови у відповідь на запити про купівлю комплектуючих", - пише Бадрак.

Читайте також: Довідка з військкомату для виїзду українців призовного віку за кордон не потрібна, - Міноборони

На його думку, саме самостійно створена і серійно виготовлена зброя може перетворити Україну з чужорідного тіла в реального, і головне, повноцінного партнера західних оборонних компаній (ЗОК).

"Зважаючи на табу на конкретику, лапідарно позначимо, що в ДОЗ-16 досить важливе місце посідає ракетна тематика - напрям, де національні школи можуть створювати не оглядаючись на поставки імпортних комплектуючих. Присутні теми посилення ППО, наземних високоточних засобів ураження, авіаційного озброєння. Думаю, що й відзначені верховним головнокомандувачем на січневому засіданні РНБОУ проекти ракетного озброєння в рамках теми "Вільха" і комплексів крилатих ракет на основі технічних рішень роботи "Нептун" опинилися в списку пріоритетних. Крім того, подейкують навіть, що натяки на прихильне ставлення до національних вертольотів можуть трансформуватися у тверді наміри реалізовувати програму. Якщо творець цієї техніки погодиться розділити ризики й фінансові внески, наприклад, своїми силами виконає ДКР зі створення лопатей", - зазначає автор статті.

На думку Бадрака, якщо два роки війни були втрачені для серйозного переозброєння, то нинішній список вселяє куди більше надій на майбутнє.

"Це, попри всі заковики, можна вважати досягненням ДОЗ-16", - пише Бадрак.

"Відомо також, що зріс і рівень дослідно-конструкторських робіт: тільки по Міноборони він становить більш як 10% у загальній структурі ДОЗ-16 (на відміну від одиниць у минулому). Це означає, що почав створюватися наробок на майбутнє. Всупереч повній відсутності системи в цій частині оборонного реформування (тобто без управляючого ОПК у державі, без інституту генеральних конструкторів і науково-технічної ради) цілком адекватно і досить раціонально вибудувано пріоритети", - йдеться в статті.

Як зазначає експерт, стратегія виглядає цілком стерпно "при нашому рівні ресурсних можливостей".

Як раніше писав Бадрак в своїй статті для DT.UA "Збройове випробування президента", президент, схоже, всерйоз занепокоївся переозброєнням сил оборони країни, що вкрай важливо з багатьох причин.

Детальніше про перспективи виконання держоборонзамовлення читайте в статті Валентина Бадрака "Держоборонзамовлення-16. Річ у деталях" у свіжому випуску тижневика "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі