Держгеокадастр за тиждень виділив учасникам АТО 1,6 тис га землі

Поділитися
Держгеокадастр за тиждень виділив учасникам АТО 1,6 тис га землі Учасникам АТО все більше землі виділяється © gazeta.zn.ua
За перше півріччя учасники АТО отримали 16,86 тис. га землі.

Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру з 4 по 11 серпня виділила учасникам АТО і сім'ям загиблих воїнів 1,130 тис земельних ділянки загальною площею 1,63 тис га з фонду державних земель сільськогосподарського призначення, повідомляє відомство на офіційному сайті.

Наголошується, що найбільшу кількість ділянок відведено у Хмельницькій, Чернігівській, Вінницькій та Черкаській областях.

Тижнем раніше (з 28 липня по 4 серпня) учасники АТО і сім'ї загиблих воїнів отримали 818 земельних ділянки загальною площею 956 га.

Госгеокадастр також повідомляє, що з 4 по 11 серпня в перелік земельних ділянок державної власності, право оренди яких може бути реалізовано на аукціонах, було внесено 6,76 тис. га.

Найбільша кількість таких ділянок - в Сумській, Херсонській, Волинській, Кіровоградській, Рівненській та Тернопільській областях.

Всього станом на 11 серпня перелік включає 6,746 тис. земельних ділянки загальною площею 138,64 тис. га.

Як повідомлялося, за перше півріччя 2017 року учасники АТО отримали 12,19 тис. земельних ділянок загальною площею 16,86 тис. га.

Кабінет міністрів України 7 червня 2017 року затвердив Стратегію вдосконалення управління у сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності і розпорядження ними, згідно з якою запроваджено уніфіковані правила при розпорядженні землями. Зокрема, передача державних земель в оренду здійснюється виключно на аукціонах на єдиних стартових умовах - на строк семи років за ставкою не нижче 8% від нормативної грошової вартості цієї землі.

В Україні у державній власності перебуває 10,4 млн га сільськогосподарської землі, з яких 3,2 млн га - у постійному користуванні підприємств, установ та організацій, 2,5 млн га – в запасі, решта – в оренді.

Середній розмір орендної плати за 1 га держземлі за підсумками 2016 року становив 940 грн. В даний час близько 50% договорів оренди державних земель сільгосппризначення укладено строком до 49 років.

Раніше повідомлялось, що юрособам можуть дозволити купувати до 1 тисячі га землі.

За даними Мінагрополітики економіка України щорічно втрачає 3,3 млрд доларів з-за мораторію на купівлю-продаж земель сільгосппризначення.

Детальніше про проблемні аспекти реалізації земельної реформи в Україні читайте у матеріалі Володимира Чопенка "Аграрне бездоріжжя" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі