Держфонд Саудівської Аравії викупив акції європейських нафтових компаній на $ 1 млрд

Поділитися
Держфонд Саудівської Аравії викупив акції європейських нафтових компаній на $ 1 млрд
Фонд викуповує акції компаній, акції яких впали в ціні з-за кризи.

Фонд державного добробуту Саудівської Аравії Public Investment Fund (PIF) купив пакети акцій на суму близько $ 1 млрд чотирьох великих європейських нафтових компаніях. Про це пише liga.net з посиланням на The Wall Street Journal, яке в свою чергу посилається на джерело, знайоме з обставинами угод.

При цьому PIF скористався зниженням котирувань акцій в умовах пандемії коронавіруса і падіння цін на нафту і викупив акції норвезької Equinor ASA, англо-голландської Royal Dutch Shell, французької Total SA і італійської Eni SPA.

Видання повідомляє, що саудити викупили близько 14,5 млн акцій Equinor на $ 200 млн. Частка PIF в Equinor після завершення операції складе 3,40% і фонд буде 12-м за величиною акціонером компанії.

При цьому розмір і сума придбаних цінних паперів в інших компаніях не відома. Однак, за даними WSJ, частка PIF у Royal Dutch Shell становить 2,17%, в Total - 1,87%, у Eni - 0,49%. Загальна вартість куплених акцій оцінюється в $ 1 млрд.

З початку року акції Equinor подешевшали на 23%, Royal Dutch Shell - 35%, Total - 31%, а Eni - 33%. При цьому ціна бареля нафти марки Brent впала на 52%.

Представник Саудівської Аравії, на який посилається WSJ, заявив, що подібні угоди можливі і в майбутньому. "PIF знову стає активним на ринку... Я не здивуюся, якщо ми побачимо подібні угоди знову", - зазначило джерело.

Читайте також: Ер-Ріяд вимагає від Москви скоротити видобуток нафти - Bloomberg

Сьогодні, 9 квітня, ціни на нафту зростають на тлі того, що гравці чекають нових домовленостей щодо зниження видобутку нафти.

Раніше EIA прогнозував, що країни-учасниці ОПЕК+ не домовляться про зниження видобутку нафти. Згідно з прогнозом, Саудівська Аравія збільшить продаж нафти в II кварталі 2020 року і витіснить конкурентів.

Зниження цін на нафту і падіння попиту в результаті економічних проблем, викликаних пандемією коронавіруса, викликає стурбованість великих країн-постачальників, які намагаються домовитися про обмеження видобутку. Однак, США скорочувати видобуток відмовилися Росія і Саудівська Аравія поки не можуть домовитися. З-за цих розбіжностей зустріч ОПЕК+ перенесено на 9 квітня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі