Держбюджету загрожує 15,2 млрд грн дефіциту в кінці року: розрахунки Мінфіну - Економіка - dt.ua

Держбюджету загрожує 15,2 млрд грн дефіциту в кінці року: розрахунки Мінфіну

9 листопада, 2011, 08:45 Роздрукувати

Наприкінці року в уряду може не залишитися грошей для фінансування своїх зобов'язань. Планується, що витрати держави у грудні на 15,2 млрд грн перевищать доходи, і цей дефіцит не можна буде покрити за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку. На думку експертів, Міністерство фінансів може витрачати валютні запаси, скоротити витрати або збільшити держборг.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Із планів Мінфіну щодо доходів і видатків державних фінансів у листопаді-грудні, які опинилися в розпорядженні «Коммерсатъ-Украина» випливає, що у листопаді до загального фонду бюджету має надійти 28,4 млрд грн, а у грудні — 18 млрд грн. Всі доходи позабюджетних фондів, державного і місцевих бюджетів у грудні склали 57,5 ​​млрд грн. У той же час витрати перевищать цю суму на 15,2 млрд грн і досягнуть 72,7 млрд грн. В умовах відсутності надходжень від приватизації і запозичень це загрожує обнуленням залишків на єдиному казначейському рахунку і ризиками появи непокритих зобов'язань на 10,5 млрд грн.

Згідно з аналізом Мінфіну, ситуацію у кінці року загострює необхідність виплат за зовнішніми боргами. У грудні потрібно сплатити 22,36 млрд грн. Найбільші виплати —16 млрд грн — припадають на погашення кредиту VTB Capital. Зараз Мінфін веде перемовини про чергову пролонгацію кредиту. Про цю ж проблему вчора заявив лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк. Він підкреслив, що гривневі кошти на казначейському рахунку з початку місяця скоротилися з 5,33 млрд грн до 2 млрд грн, хоча в уряду ще є валютні ресурси на млрд.

Співрозмовник в Адміністрації президента зазначив, що валютні залишки на єдиному казначейському рахунку можуть покрити і виплату зовнішніх боргів, і касовий розрив у 10,5 млрд грн. Мінфін у липні, вересні та жовтні продавав валюту сумами по 0 млн, але на листопад-грудень її продаж поки не заплановано.

Економіст Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Молдован каже, що наприкінці року фінансуються капітальні асигнування (суми витрат у спецфонді і незахищених видатків зростуть на 6 млрд грн - до 16,4 млрд грн), тому і виникає такий розрив у бюджетній звітності.

Аналітики схиляються до того, що Мінфін скоротить витрати на капітальні програми, буде активніше збирати податки наперед і притримувати відшкодування ПДВ. За інформацією джерела, на 1 жовтня обсяг переплат перевищував 20 млрд грн, а загальна заборгованість з повернення ПДВ складала 23 млрд грн.

Разом з тим аналітики здивовані ситуацією, що складається в кінці року, в умовах систематичних звітів уряду про перевиконання доходів бюджету. Згідно з документом Мінфіну, за результатами року держскарбниця отримає понад план майже 3,8 млрд грн, але це все одно не вирішить проблему дефіциту коштів.

 

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >