Левова частка нерухомості України залишається "чорною дірою"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Левова частка нерухомості України залишається "чорною дірою" До реєстру внесено дані лише про 6,7% об'єктів нерухомості © Андрій Товстиженко, DT.UA
Відкриття реєстрів не є ні "перемогою", ні "зрадою" до тих пір, поки не буде повноцінного кадастру всієї нерухомості.

З 6 жовтня стала доступною інформація тільки про 6,7% всіх існуючих об'єктів нерухомості, про це у своїй статті для DT.UA пише: Людмила Симонова.

Як зазначає автор, сьогодні можна почути багато радості з приводу того, що тепер стануть відомі імена всіх чиновників-власників шикарних дач і величезних квартир.

Все було б саме так, якщо б усі об'єкти нерухомості були відображені в реєстрі. Але оскільки реєстр ведеться з 1 січня 2013 р., то в нього потрапили лише ті об'єкти, які були побудовані, або з якими виконувалися операції за останні два роки і дев'ять місяців.

"Відкриття реєстру відкриє тільки зовсім маленький обсяг інформації, а основне, побудоване до 2013 р., залишиться "чорною дірою" поза цього реєстру", - зазначає експерт.

За даними громадської організації "Ліга експертів України", загальна площа житлового фонду в Україні в 2013 р. становила 1 млрд 96 млн м2 (округлено), при цьому в 2013-м було введено в експлуатацію 11 млн 217 тис. м2 житла (дані Держстату), або 1,02% всієї житлової площі в країні. Річний обсяг угод на вторинному ринку становить приблизно 400 тис. квартир або близько 10 млн м2. Дані про статистику житлової нерухомості є тільки до 2013 р. Для розрахунку можна припустити, що в 2014-му введено середнє число житла площею 10 млн м2, а в першій половині 2015-го - 5 млн м2.

Таким чином, якщо суму площ з тих, що продані, і тих, що введені в експлуатацію, співвіднести з загальною площею житлової нерухомості в Україні, то виявиться, що лише 6,7% всього житла відображені в реєстрі.

"Одразу виникає закономірне питання: а що ж ми відкриваємо? Всього 6,7%? А решта? Я вже не кажу про квартири і будинки, зареєстровані на юросіб або на ближніх/далеких родичів: як будемо розпізнавати?" - запитує експерт у своїй статті.

Симонова вважає, що відкриття реєстрів не є ні "перемогой", ні "зрадою" до тих пір, поки не буде повноцінного кадастру всієї нерухомості. Нормальне і прозоре функціонування ринку нерухомості просто неможливо без коректного та повного кадастру нерухомості.

Також викликає сумнів відкриття імен власників, і аргумент, що тепер чиновникам не заховати нерухомість від очей громадськості, виглядає не дуже переконливим. Адже одночасно відкриється інформація про простих громадян та одиноких стареньких, що вкрай небезпечно.

До того ж, інформацію про багатьох об'єктах, що належать одіозним регіоналам, вже розкопали журналісти. Однак жодної реакції правоохоронних органів досі немає.

Більше читайте у статті Людмили Симонової "Відкриємо те, не знаючи що" в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі