Держава поки не знає, що робити з "токсичними" кредитами держбанків

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Держава поки не знає, що робити з "токсичними" кредитами держбанків © vgolos.com.ua
В ідеалі, після реалізації всіх пунктів стратегії, держава знизить частку своєї присутності в банківському секторі з 55% у 2017 році до 24% у 2022-м.

На головне питання - що робити з "токсичними" кредитами держбанків, у стратегії реформування банківського сектора, прийнятої урядом на останньому засіданні Кабміну, немає вичерпної відповіді. Міністр фінансів, представляючи документ уряду, запевнив, що робота йде.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. За її словами, дуже хочеться йому вірити. Адже без вирішення цього питання перспективи продажу державних банків все ще туманні, так як усі потенційні покупці, перш за все, цікавляться, чи будуть баланси банків очищені від непрацюючих кредитів (NPLs).

"Тим не менш, оновлена стратегія припускає чимало довгоочікуваних банківським сектором змін. Шкода тільки, що прийнята вона протокольним рішенням Кабміну, а отже виконання її – це лише питання доброї політичної волі і основний ризик того, що стратегія буде реалізована лише частково", - зазначає оглядач.

В ідеалі, після реалізації всіх пунктів стратегії, держава знизить частку своєї присутності в банківському секторі з 55% у 2017 році до 24% у 2022-м. До цього часу 100% акцій Приватбанку, 95% Укргазбанку і 45% Ощадбанку будуть продані МФО і стратегічним інвесторам. Український банківський сектор досягне прибутку (до оподаткування) в 38 млрд грн і рентабельності капіталу на рівні 18%.

"Відсоток не випадковий – саме така рентабельність у розвинутих країнах Центральної та Східної Європи, на які ми рівняємося. До 2022 року процентні ставки по кредитах у гривні зменшаться на 7 - 12 п. п.. Додаткові 440 млрд грн стануть доступними для фінансування корпоративних кредитів, при чому 160 млрд грн – для малого і середнього бізнесу, - підкреслює автор. - Передбачається і зростання роздрібного кредитування на 240 млрд грн. За задумом НБУ і уряду саме відновлення прибутковості та нормальної роботи сектору приверне міжнародних інвесторів, підвищуючи ефективність і доступність кредитів. А реструктуризація держбанків в ідеалі повинна забезпечити державі прибуток, а не традиційний збиток, – 35 млрд грн у вигляді дивідендів та 85 млрд грн надходжень від продажу акцій".

Детальніше про проблеми реформування державних банків читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Скинемо баласт? Уряд схвалило оновлену стратегію реформування держбанків" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі