Депутати прийняли за основу програму приватизації на 2011-2014 роки - Економіка - dt.ua

Депутати прийняли за основу програму приватизації на 2011-2014 роки

20 грудня, 2011, 16:27 Роздрукувати

Обсяг надходжень до державного бюджету України від приватизації та управління державним майном у 2011-2014 роках складе 50-70 млрд грн.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Таких результатів очікує уряд від реалізації Програми приватизації на 2011-2014 роки, проект якої Верховна Рада ухвалила у вівторок, 20 грудня, за основу.

Згідно з документом, за підсумками реалізації програми передбачається зменшити частку державного сектора в економіці до 25-30% валового внутрішнього продукту (в 2010 році ФДМ оцінював її у 37%).

Програма направлена в цілому завершити процес приватизації, що триває в країні 20 років, сказав, представляючи документ, глава Фонду держмайна Олександр Рябченко. При цьому продаж всіх малих і середніх об'єктів запланований на 2012 рік.

Забезпечити прискорення приватизації пропонується за рахунок спрощення процедур підготовки та способів продажу. Зокрема, для реалізації малопривабливих пакетів акцій планується зняти обмеження за ціною знизу, дробити їх, продавати на біржі і пропонувати до реалізації без оголошення ціни.

Водночас при приватизації понад 50% акцій стратегічних підприємств (група Г) планується встановлювати вимоги до покупців і умови післяприватизаційного використання таких об'єктів.

Допускається також збереження за державою контрольного пакета акцій підприємств груп Г з продажем решти акцій невеликими пакетами на фондових біржах.

«У 2013-2014 роки передбачається завершення приватизації як широкомасштабного соціально-економічного проекту, підготовка пропозицій щодо внесення змін до законодавства в частині визначення функцій органів управління для забезпечення переходу від процесу приватизації до продажу державних об'єктів як функції з управління об'єктами державної власності», - йдеться в документі.

Проект програми передбачає, що для управління корпоративними правами, які залишилися у власності держави, будуть виділятися кошти на участь у вторинних емісіях акцій та на запобігання банкрутству.

Водночас глава Ради підкомітету з питань приватизації державного та комунального майна Олександр Бондар висловив думку, що в ході підготовки проекту програми до другого читання треба змінити роки її дії на 2012-2015, тому що 2011 рік вже завершується.
 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >