Депутати пішли назустріч черговим вимогам МВФ - Економіка - dt.ua

Депутати пішли назустріч черговим вимогам МВФ

19 травня, 2011, 14:33 Роздрукувати

Верховна Рада (ВР) Україна зробила крок до виконання однієї з низки вимог, що були висунуті МВФ до України для отримання чергового траншу кредитних коштів.

© ZN.UA

 

Зокрема, парламент схвалив у першому читанні урядовий законопроект № 8439 про скасування обов'язкового викупу Національним банком України (НБУ) "рекапіталізаційних" облігацій (ОВДП) за їх номінальною вартістю.
 
"За" дане рішення проголосувало 254 із 376 народних депутатів України, зареєстрованих у сесійній залі в четвер, 19 травня.
 
Як говориться в пояснювальній записці до документа, прийняття змін забезпечить виконання українською стороною умов спільної з Міжнародним валютним фондом (МВФ) програми stand-by, згідно з якою Україна повинна отримати черговий транш кредитних коштів у розмірі близько $ 1,5 млрд.
 
Законопроект № 8439 від 22 квітня 2011 року, зокрема, вносить зміни до ст.2 закону "Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (№ 639-VI від 31 жовтня 2008 року) .
 
Цими змінами пропонується вилучити  норму про обов'язковий викуп Нацбанком за номінальною вартістю облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), випущених для рекапіталізації проблемних банків («Укргазбанк», «Родовід Банк» і банк «Київ», - ред.).
 
Вищевказаним «антикризовим» законом у 2008 році було встановлено, що держава (в особі Міністерства фінансів) може брати участь у формуванні та/або збільшенні статутних капіталів банків шляхом придбання акцій первинної емісії (часток у статутному капіталі) банку чи акцій додаткової емісії (додаткових вкладів ) банку в обмін на державні облігації України та/або придбання зазначених акцій за кошти державного бюджету. Саме ці облігації і підлягали обов'язковому їх викупу Нацбанком (в тому числі, за рахунок кредитів відповідного призначення міжнародних фінансових організацій) за їх номінальною вартістю протягом п'яти банківських днів з дня надходження пропозиції щодо їх викупу.
 
Справа в тому, що ця норма, затверджена антикризовим законом у листопаді 2008 року, повинна була припинити свою дію з початку нинішнього року. Однак її дія була відновлена грудневими законодавчими нововведеннями.
 
А оскільки існування цієї норми ставить під сумнів операційну незалежність НБУ, українська влада повинна її відмінити до моменту виділення наступного траншу, тобто, до кінця березня-середини квітня (як планувалося спочатку).
 
Нагадаємо, що для збільшення статутних капіталів трьох рекапіталізованих державою банків («Укргазбанк», «Родовід Банк» і банк «Київ»), були випущені облігації внутрішньої державної позики (ОВДП; на загальну суму близько 17,2 млрд грн), які й були внесені до статутників банків. Надалі Нацбанк повинен був викупити їх за номінальною вартістю.
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №42, 9 листопада-15 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >