Депутати знайшли 400 млн грн на погашення зарплатних боргів шахтарям держшахт

Поділитися
Депутати знайшли 400 млн грн на погашення зарплатних боргів шахтарям держшахт
Мінфін був проти, а деякі депутати хотіли більше.

Шахтарі державних шахт отримають 400 млн грн у рахунок погашення боргу по заробітній платі за рахунок зменшення на таку ж суму передбачених у державному бюджеті видатків на реструктуризацію вугільної та торфодобувної промисловості.

Відповідний законопроект №2376 про поправки до держбюджету прийняла Верховна Рада у вівторок 269 голосами при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин уточнив, що за листопад-грудень накопичилося близько 650 млн грн боргу по зарплаті перед шахтарями, з яких 200 млн грн було погашено за рахунок коштів у бюджеті, а ще 450 млн грн передбачалося погасити за рахунок виручки державних шахт. Однак, за його словами, в січні-лютому шахти стояли, не працюючи, так як не було збуту через простій підконтрольної державі Вуглегірської ТЕС і відсутності комерційних домовленостей про закупівлю вугілля ДТЕК.

"Тому доводиться погашати цю заборгованість з нової виручки в лютому-квітні. Повністю погасили за січень і на 30% - за лютий. Ці кошти (400 млн грн - ред) дозволять вийти на поточну виплату шахтарям", - підкреслив Ст. Демчишин.

Коментуючи критику окремих депутатів, що скорочення витрат на реструктуризацію галузі на користь виплат за боргами призводить до замкнутого кола, міністр повідомив, що планується розірвати його - за рахунок залучення кредитних коштів на розвиток перспективних проектів і приватизації шахт найближчим часом.

Проти прийняття закону в такому вигляді виступив перший заступник міністра фінансів Ігор Уманський. За його словами, Мінфін категорично заперечує проти виплати боргів шляхом відновлення програми часткового покриття витрат на собівартість видобутку вугілля, зупиненої з 1 січня цього року, як це прописано у прийнятому документі. "Відновлюючи програму, ми будемо спонукати до штучного завищення собівартості і заниження ціни", - підкреслив Уманський.

Він зазначив, що шахтарі просили ціну вугілля 1600 грн за тонну, або близько доларів, і запропонували регулятору встановити однакову ціну на вугілля власного видобутку та імпортне.

Разом з тим, ряд депутатів зазначили, що виділеної суми недостатньо для погашення боргів. Зокрема, Олег Мусій пропонував 650 млн грн, однак безрезультатно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі