Депутат: Селянам необхідний особливий статус платника єдиного податку

Поділитися
Забезпечити соціальний захист членів особистих селянських господарств (ОСГ) можна, лише надавши їм особливий статус платника єдиного податку, вважає народний депутат Роман Ткач...

Забезпечити соціальний захист членів особистих селянських господарств (ОСГ) можна, лише надавши їм особливий статус платника єдиного податку, вважає народний депутат Роман Ткач. Про це він заявив у коментарі «Дзеркалу тижня».

За словами депутата, кожен незайнятий селянин, котрий працює на земельній ділянці і має певні доходи, аби мати гідну пенсію і соціальне страхування, повинен добровільно зареєструватися у державній податковій службі. При цьому зареєструватися не як юридична особа чи приватний підприємець, а саме як член ОСГ, оскільки ведення останнього є основною, але не підприємницькою діяльністю.

«Це — особливий статус платника єдиного податку, що дає змогу брати участь у загальнообов’язковому пенсійному і соціальному страхуванні та отримувати державну підтримку», — пояснює депутат.

На його думку, ставка податку має коливатися від 500 до 1,5 тис. грн на рік, які селяни сплачуватимуть щокварталу. При цьому суму податку у кожному селі має визначати місцева влада, уточнює він.

«Платники податку перераховують загальну суму на окремий рахунок відділень Державного казначейства України, які розподіляють їх так: 45% — до місцевого бюджету, 40 — до Пенсійного фонду і 15% — на загальнообов’язкове соціальне страхування (у тому числі 5% — до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності). Відтак, селянин вступає у діалог із державою», — відзначає депутат.

Крім того, наголошує він, за рахунок сплати єдиного податку для членів ОСГ зростуть доходи передусім сільських і селищних бюджетів, які зараз потребують найбільшої підтримки.

Докладніше читайте у статті Володимира Чопенка «Незаймані» селяни» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі