ДАВАЙТЕ ЖИТИ ДРУЖНО ТОДІ У ДЕРЖАВИ НЕ БУДЕ ФІНАНСОВИХ ПРОБЛЕМ, А У ПІДПРИЄМСТВ — КОНКУРЕНТІВ

Поділитися
Скільки можна створювати нові підприємства? Невже тих, що вже є, ще не досить і комусь необхідне постійне збільшення кількості фірм?..

Скільки можна створювати нові підприємства? Невже тих, що вже є, ще не досить і комусь необхідне постійне збільшення кількості фірм? Ну й що вони будуть робити? Віднімати хліб в існуючих? Відбирати й постачальників, і клієнтів, демпінгувати, пропонуючи новий сервіс за ті самі гроші або той самий сервіс, що є й без них, але дешевше?

А в результаті — вносити розбрід і хитання в сталу систему економічних взаємовідносин, породжувати нікому не потрібні капзмагання за споживачів, переманювати працівників, душити шановних юросіб-ветеранів (чий подвиг безсмертний) нібито ринковою нібито конкуренцією!

І невже тим, хто вже встиг вислужити авторитет як багата, вибачте — багатопрофільна структура сучасного бізнесу, несила впоратися з цією потенційною гідрою псевдоконкурентів, щоб скоріше знищити (і її, гідру, і їх, псевдо)?! Адже діловий світ уже поділив країну повністю, і та кількість клан.., вибачте — клондайків, які Україна могла витримати, уже вичерпана — розподіл світу, як писали класики, скінчився (принаймні у нашій, окремо взятій, країні)!

Щоб вивести економіку з мафіоз.., вибачте — коматозного стану, в якому вона нині перебуває, необхідно насамперед заспокоїти вже наявного вітчизняного виробника. Ім’я твоє, мовляв, невідоме, проте не хвилюйся: ніхто на твій ринок — крім наших іноземних друзів — не зазіхає, стабільності нічого не загрожує, спи.., вибачте — виробляй спокійно свої ні з чим не зрівнянні (оскільки немає з чим зрівняти) товари, роботи й послуги!

І як же приємно, що у фарватері цієї справедливої боротьби теперішнього бізнесу з майбутнім перебуває найкращий друг українського підприємництва, найвірніший захисник бізнесменів (і всіх одразу, і кожного по черзі) — Державна податкова адміністрація України!

Ось що вона, опора наша, мудро вигадала, аби знищити тих, хто ще не з’явився, а тільки намірився скоїти це неподобство (спробуйте, до речі, вгадати, де розумниця ДПАУ все це написала — нізащо не здогадаєтеся: у проекті закону... про ПДВ!).

Отже, цитата з проекту:

«Будь-яка особа, яка займається підприємницькою діяльністю на постійній/регулярній основі і діяльність якої підлягає оподаткуванню, отримує індивідуальний податковий номер для цілей оподаткування.

У постійній реєстрації може бути відмовлено за відсутності переконливих доказів здійснення підприємницької діяльності на регулярній/постійній основі. У такому разі проводиться тимчасова реєстрація. Постійна реєстрація скасовується податковим органом за відсутності достатніх доказів з боку платника податку на вимогу податкового органу <...>.

Достатніми доказами здійснення підприємницької діяльності на постійній/регулярній основі є:

надання підтверджень про початок підготовчої діяльності та кількості здійснених закупівель на момент подання заяви про реєстрацію, наявність відповідного приміщення та устаткування для здійснення підприємницької діяльності та підтвердження про приналежність їх особі, яка здійснює підприємницьку діяльність (чи використання їх на правах оренди), наявність матеріально-технічних запасів, щоденного обліку проведених операцій, податкових накладних, виписаних на ім’я особи, яка здійснює операції придбання товарів, юридичної відповідальності особи — суб’єкта підприємницької діяльності, банківського рахунку на ім’я суб’єкта підприємницької діяльності та виплати заробітної плати, внесків до Пенсійного фонду».

І головне — займатися всім цим буде не виконком якийсь зачуханий, а особисто Податковий Орган! Є, мовляв, така пар.., вибачте — такий орган, що, як орган життєво важливий, із задоволенням візьме на себе проблему новонародження, перетрушуючи усіх, хто (не) дає достатніх доказів...

Зрозуміли, бовдури, як треба боротися за безконкурентність тих, хто вже встиг проскочити? Ні, тим, що проскочили, теж треба буде, звичайно, зареєструватися, щоб одержати свій номер на піжа... вибачте, для податкового обліку. Але ж будь-хто зрозуміє, що тому, хто вже живе, зробити це набагато простіше, ніж тому, хто щойно підійшов до власного юр-народження.

І якщо все вищенапроектоване сміливців не зупинить, то будьте впевнені — не зупиниться й податкова. Зрозуміло, що перші квартали свого «новоствореного» буття новачки тільки тим і займатимуться, що купуватимуть, отримуватимуть та оприбутковуватимуть. Отут їм і покажуть кузь.., вибачте — чинне податкове законодавство — не менш мудре, ніж податкові законопроекти.

Відповідно до наших хитровихитрених податкових законів, усі покупки-придбання-оприбуткування новачка акуратно ляжуть свіжонародженому, на валові витрати й податкові кредити, через що він, наляканий, одразу потрапить до переляк... вибачте, до переліку найголовніших ворогів народу України — бо валових доходів (для податку на прибуток) і податкових зобов’язань (для ПДВ) у нього (у ворога, а не в народу) ще немає, а ось зменшення майбутніх податків — уже напоготові!

Зрозуміло, що податкові органи, які стоять на варті бюджетних інтересів в процесі суворого пильнування за дотриманням означених інтересів держави усіма, хто до «власне держави» не належить, жваво цікавитимуться термінами погашення «податкових збитків». При цьому будь-який інспектор завжди зможе влаштувати нововилупленому веселе (а собі, треба думати, — сите) життя. Тих, хто принади такого життя оцінити не в змозі (або оцінить їх неточно), можуть, приміром, відправити — разом із «збитковою» декларацією — за візою в міліцію (зрозуміло, в податкову).

А що по молодих нахабнозбиткових готують — навіть перелічувати нема охоти. Тим, хто породжений XXI століттям, загрожує:

і скорочення терміну, протягом якого витрати «ясельного» періоду зменшуватимуть наступні податки;

і скорочення розміру самих витрат, що переносяться на потім;

і відсунення відшкодування ПДВ (можливо, додатково до «звичайного» терміну) на цілий рік…

Погодьтеся: щоб витримати все це, потрібні не просто великі гроші, шалена цілеспрямованість, високі зв’язки, невичерпна енергія, кримінальні друзі, рідкісна завзятість, бійцівська непохитність, самовпевнена переконливість і богатирське здоров’я. Потрібен бронежилет замість шкіри: без нього нове підприємство відкривати немає сенсу. Особливо — якщо виробляти воно збирається щось реальне, а не податкові накладні для обготівковув... вибачте, для друзів.

Отже, припливу нових очікувати не доводиться, свіжої крові не буде. Але ж пити державі нашій, що вампі.., вибачте — що вам пише закони, — хочеться. То чи варто ображатися на неї, якщо вона в оплату своїх безцінних послуг із звільнення підприємництва від потенційної конкуренції попросить іноді віддати їй трохи більше, ніж раніше?

Невже незрозуміло, що обсяг віднятого в підприємств і випитого в них же зменшуватися аж ніяк не повинен? Отже, якщо нової крові нема — має бути більше старої, і край.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі