Датчани про євро: думки рішуче розходяться - Економіка - dt.ua

Датчани про євро: думки рішуче розходяться

22 вересня, 2000, 00:00 Роздрукувати Випуск №37, 22 вересня-29 вересня

Як відомо, з 15 країн — членів ЄС лише три країни — Великобританія, Швеція й Данія — за власним бажанням відмовилися вступати в єврозону в так званій першій хвилі...

Як відомо, з 15 країн — членів ЄС лише три країни — Великобританія, Швеція й Данія — за власним бажанням відмовилися вступати в єврозону в так званій першій хвилі. Тепер настав час визначитися, чи вступатимуть вони туди загалом і в «другій хвилі» зокрема. І першою з цим доведеться визначитися Данії, яка ще 1992 року відмовилася підписувати Маастрихтський договір. Більше того, спроби схилити громадську думку на користь приєднання країни до єврозони викликали масові спалахи насильства на численних демонстраціях протесту.

І все-таки нинішній уряд Данії, очолюваний соціал-демократами, вирішив 28 вересня провести новий референдум із цього питання. Очікується, що датчани за цей час змінили гнів на милість і результат голосування виявиться позитивним. Проте регулярні опитування громадської думки цю оптимістичну точку зору не підтверджують. Коли вірити їм, «дійти консенсусу», зважаючи на все, загалом не вдасться. Адже, як показало останнє опитування, 44 відсотки датчан висловлюються рішуче «за» приєднання, 43 відсотки — не менше рішуче «проти» і лише 13 відсотків досі не визначилися.

Причому, як відзначають соціологи, найбільше від ідеї вступу в єврозону відштовхує зовсім не падіння курсу євро стосовно долара, а загроза втручання у внутрішні справи Данії брюссельських бюрократів. Дуже багатьох датчан настрашили санкції ЄС проти Австрії, вжиті після того, як там до влади прийшли ультраправі сили.

Негативний результат референдуму в Данії, за оцінками аналітиків, не залишить жодного шансу на позитивне вирішення питання про приєднання до єврозони і Швеції, і Великобританії. А це, у свою чергу, може призвести до подальшого знецінення євро.

Євген СТАШЕВСЬКИЙ за матеріалами зарубіжної преси
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №31, 24 серпня-30 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво