Ціни на нафту знижуються на новинах про зростання бурової активності у США

Поділитися
Ціни на нафту знижуються на новинах про зростання бурової активності у США Зростання бурової активності у США свідчить про нарощування видобутку сировини в країні © pixabay.com
Brent дешевшала до 76,71 доларів за барель.

Світові ціни на нафту у понеділок, 14 травня, продовжують демонструвати негативну динаміку на даних про зростання кількості бурових установок у США. Підтримують ціни на "чорне золото" і прогнози щодо поступового нарощування видобутку сировини в Росії і країнах ОПЕК на тлі нових американських санкцій проти Ірану, свідчать дані торгів.

Станом на 7:53 вартість липневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зменшилася на 0,53% - до 76,71 доларів за барель, ціна червневих ф'ючерсів на нафту марки WTI знижувалася на 0,35% - до 70,45 доларів за барель.

Трейдери продовжують відігравати дані про кількість бурових установок у США. Згідно зі статистикою американської нафтосервісної компанії Baker Hughes, за минулий тиждень вона збільшилася на 13 штук або на 1,3% - до 1045 одиниць. У річному виразі кількість бурових установок зросла у 1,2 рази - на 160 штук. Зростання кількості бурових установок свідчить про розвиток бурової активності в країні і поступове збільшення видобутку "чорного золота".

Тим не менш, головною новиною на ринку залишається вихід США з ядерної угоди з Іраном і введення санкцій проти країни.

"Близько мільйона барелів нафти на добу, швидше за все, зникне зі світових ринків нафти, коли США введуть санкції проти Ірану", - цитує агентство "Рейтер" головного стратега AxiTrader Грега МакКенну.

Однак, за словами аналітика, визначеності щодо того, чи вплинуть обмежувальні заходи на ситуацію на нафтовому ринку так, як передбачається, поки що немає.

"Німеччина заявила, що захистить свої компанії від санкцій, Іран повідомив, що французька Total поки ще не виходила (з частки - ред.) по родовищах (в Ірані - ред.), при цьому китайські компанії можуть заповнити порожнечу, що виникла через санкції США", - зазначає він.

Експерти вважають, що таке рішення США дозволить пом'якшити нарощування видобутку сировини наступного року. Раніше воно стримувалося угодою ОПЕК+ зі скорочення нафтовидобутку.

"Рішення США... дозволить пом'якшити нарощування видобутку нафти у 2019 році, яке до цього стримувалося у зв'язку з угодою ОПЕК+, ... а Росія і країни ОПЕК зможуть змістити риторику зі "стримування" до "зростання" без зниження світових цін на нафту", - цитує агентство аналітиків BMI Research.

Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.

З 1 січня 2017 року країни картелі скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. З цієї кількості половина припадає на Росію.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо виступав за приєднання до угоди Єгипту та Туркменії, але Казахстан виступав за повільний вихід із неї. Низка країн, зокрема, Росія, також заявляли про те, що вийдуть з угоди, щойно її мета буде досягнута.

Зазначимо, минулий рік для ринку нафтопродуктів в Україні став роком покупця. Між ресурсотримачами розгорнулася боротьба за споживача, унаслідок чого ціни знизилися, а ринкові частки основних учасників перерозподілилися. Детальніше про нову модель постачання українського ринку читайте в матеріалі Сергія Куюна "Боротьба за баки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі