Ціна нафти зростає на тлі конфлікту між США та Іраном

Поділитися
Ціна нафти зростає на тлі конфлікту між США та Іраном © kapital.kz
Ціна Brent за день зросла майже на 1%.

Вартість нафти еталонних марок вчора продемонструвала активне зростання. Оскільки інвестори чекають даних про запаси вуглеводнів в США, а також стежать за конфліктом між США і Іраном.

Так, вересневий ф'ючерс на Brent на лондонській біржі ICE Futures до 18:39 виріс на $ 0,82 (1,12%) - до $ 73,88 за барель.

Котирування WTI з поставкою у вересні на торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) збільшилися до цього часу на 96 центів (1,41%) - до $ 68,85 за барель.

Конфлікт між США і Іраном викликає побоювання різкого скорочення поставок іранської нафти на світовий ринок операторів ринку і аналітиків.

У суботу, 21 липня, духовний лідер Ірану Алі Хаменеї підтримав пропозицію президента держави Хасана Роухані надати країні можливість блокування експорту нафти у Перській затоці. Таку можливість у Ірані використали б у разі, якщо власний експорт держави зупиниться.

Іран зіткнувся із проблемою санкцій з боку США після того, як 8 травня президент США Дональд Трамп заявив про розірвання ядерної угоди з Іраном і пообіцяв запровадити жорсткі санкції проти Тегерану. Трамп звинуватив іранський режим в порушенні умов угоди та продовженні розробки ядерної зброї.

Приводом для виходу США з ядерної угоди стало оприлюднення Ізраїлем даних розвідки про те, що Іран таємно продовжує роботу над створенням ядерної зброї.

Євросоюз не підтримав рішення Трампа. У Брюсселі заявили, що ЄС, Франція, Британія та Німеччина підтримують ядерну угоду і не збираються її розривати.

Договір між Іраном і США, Росією, Німеччиною, Британією, Францією і Китаєм був підписаний у 2015 році. Угода передбачає згортання іранської ядерної програми і контроль над нею в обмін на поступове зняття санкцій.

Нагадаємо, раніше президент США Дональд Трамп направив попередження лідеру Ірану Хасану Роухані; він зажадав від іранського президента ніколи більше не загрожувати Сполученим Штатам, погрожуючи наслідками.

Детальніше про наслідки виходу США зі Спільного всеосяжного плану дій щодо іранського атому читайте в статті Віталія Федянина "Жахливий спадок Трампа" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі