Ціна нафти знижується на побоюваннях навколо угоди ОПЕК

Поділитися
Ціна нафти знижується на побоюваннях навколо угоди ОПЕК Ціна нафти Brent опускається © РИА Новости
Вартість Brent опустилася до 51,37 долара за барель.

Світові ціни на нафту знижуються у вівторок на тлі очікувань інвесторів, що угода по заморожуванню видобутку нафти країнами ОПЕК може не відбутися через небажання Іраку зменшувати здобич.

Вартість грудневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,17% - до 51,37 долара за барель. Ціна грудневих ф'ючерсів на нафту марки WTI залишалася на рівні попереднього закриття в 50,52 долара за барель.

"З урахуванням того, що Іран, Лівія і Нігерія вже виключені (з угоди щодо обмеження видобутку - ред.), виключення зі списку Іраку, який виробляє 4,7 мільйона барелів нафти в день, може спонукати інших відмовитися від угоди або сильно послабить підсумкову угоду", - наводить газета The Wall Street Journal слова аналітика Citi Futures Тіма Еванса.

У неділю глава іракської державної компанії State Oil Marketing Organization (SOMO) Фалах аль-Амрі заявив, що Ірак не має наміру знижувати досягнутий рівень видобутку нафти, який становить зараз 4,7 мільйона барелів на день. Крім того, міністр нафти країни Джабар аль-Лаібі закликав дозволити Іраку не брати участь в угоді про замороження рівня видобутку нафти у зв'язку з боротьбою країни проти ІДІЛ.

Читайте також: Вартість нафти зростає після недавнього зниження

Нагадаємо, на вартість нафти також впливають повідомлення за угодою між країнами ОПЕК, які під час енергетичного форуму в Алжирі домовилися скоротити видобуток нафти до 32,5 млн барелів на добу з нинішніх 33,24 млн барелів, проте щодо конкретних лімітів для кожної з країн організації домовленостей поки немає. Це перша подібна домовленість країн ОПЕК щодо обмеження видобутку "чорного золота", починаючи з 2008 року.

Остаточне рішення має бути прийнято на офіційній зустрічі ОПЕК, яка відбудеться 30 листопада у Відні. Організація розраховує на приєднання до заходів щодо стабілізації ринку ряду інших нафтовидобувних країн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі