ЧТО НАМ СТОИТ ДОМ ПОСТРОИТЬ? ДОСВІД ХК «КИЇВМІСЬКБУД» ЗАТРЕБУВАНИЙ РЕГІОНАМИ

Поділитися
Організатори міжнародної спеціалізованої виставки «Будівництво й архітектура», що відбулася нап...

Організатори міжнародної спеціалізованої виставки «Будівництво й архітектура», що відбулася наприкінці березня в межах II Всеукраїнського архітектурно-будівельного фестивалю, підрахували, що порівняно з минулорічною нинішня експозиція вікон і дверей збільшилася на 40 відсотків, покрівля, гідро- , тепло- і звукоізоляції — на 60, стін, підлог і стель — на 20, проектування, будівництва і ремонту — майже на 30 відсотків. Досить переконливе свідчення того, що у вітчизняній будівельній галузі, в тому числі й у житловому будівництві, тяжкий період спаду змінився благотворним пожвавленням. Причому підйом характеризується не лише кількісними, а й якісними показниками.

Учасники бізнес-форуму, що супроводжував виставку, інтенсивно обмінювалися досвідом в галузі будівництва й архітектури, обговорювали перспективи і шляхи вирішення актуальних проблем розвитку будівельної галузі. Загальну увагу привернув семінар «Інвестиційно-будівельна діяльність холдингової компанії «Київміськбуд» і її поширення на регіони України».

Свого часу «Київміськбуд» став піонером освоєння вітчизняного ринку нерухомості, і це дало змогу йому вижити в умовах тотальної кризи, зберегти трудові колективи, технічну базу і виробничі зв’язки. А застосовувані ним кредитні схеми житлового будівництва сформували новий тип соціально активних громадян — інвесторів. Якщо раніш замовником житла була держава і через це майбутні новосели не мали можливості впливати на будівельний процес, то нині вони її одержали й реалізують з урахуванням власних потреб усвідомлено і відповідально. Зі свого боку холдинг пропонує своїм клієнтам широкий вибір архітектурно-планувальних рішень і фінансових схем.

Співробітництво ХК «Київміськбуд» і банку «Аркада» з кредитування житлового будівництва залучило в оборот раніше не доступні для держави значні фінансові ресурси, які або перебували «у тіні», або зберігалися «під спудом» у населення. Нині їх охоче вкладають у будівництво, справедливо вважаючи таке вкладення коштів вигідним і надійним. Пряма користь не лише населенню і будівельникам, а й державі. Адже 30 копійок із кожної залученої в житлове будівництво гривні надходять до бюджету, а тільки за минулий рік інвестиції досягли 800 мільйонів гривень.

Прийняття Верховною Радою Закону України «Про проведення експерименту в житловому будівництві на базі холдингової компанії «Київміськбуд» став визнанням державної значущості ініціативи, запропонованої компанією, забезпечило в столиці України умови для впровадження принципів іпотечного кредитування житлового будівництва. Сьогодні кияни мають можливість поліпшувати житлові умови за допомогою кредитів на термін до 30 років за найнижчими у країні відсотковими ставками.

Інвестор — клієнт вимогливий, який розраховує за свої гроші одержати цілком певний рівень комфорту і якості, тому будівельники змушені постійно підвищувати якість житла й урізноманітнювати свої пропозиції. Недороге житло, а саме на будівництві такого спеціалізується компанія, має бути якісним. Цим значною мірою пояснюється те, що більшість будівельних майданчиків «Київміськбуду» розташовуються подалі від міського центру — на масивах. Проте і там застосовується перспективне монолітно-каркасне будівництво, інші нововведення. У такий спосіб спростовується стереотип — «чим далі від центру, тим гірша квартира». Але і великопанельне будівництво, як показують маркетингові дослідження, не втратило актуальності і продовжує користуватися попитом.

Активізація будівництва нового житла потребує розвитку соціально-побутової інфраструктури, раніше створюваної на бюджетні кошти. Але становище змінилося, тому «Київміськбуд» вирішує проблему, споруджуючи блоки-модулі, придатні для розміщення невеликих підприємств торгівлі й обслуговування. А прикладом новобудівель, покликаних одночасно обслуговувати велику кількість жителів масивів, можуть служити супермаркети «Білла», будівництво яких іноземні інвестори також доручили київським будівельникам.

Проте житловим будівництвом діяльність компанії не обмежується. Нею здобута перемога в низці тендерів, здійснено кілька великомасштабних за обсягом робіт і капіталовкладенням проектів міського і державного значення, таких як комплексна реконструкція однієї з найбільших площ Києва — Севастопольської, будівництво нового вокзального комплексу столиці з будівництвом помешкання вокзалу «Південний». Вокзальний комплекс споруджений за нечувано короткий термін — 158 днів. У зв’язку з цим подана заявка до Книги рекордів Гіннесса.

Відкриваючи семінар, присвячений інвестиційній діяльності ХК «Київміськбуд», її віце-президент Василь Можар зізнався, що не очікував присутності такої великої кількості слухачів, тому що побоювався, що в розпал передвиборної кампанії увагу багатьох відвернуть політичні баталії. Але відсутність вільних місць у залі, жвавий інтерес до досвіду київських будівельників стали красномовним свідченням відродження вітчизняного будівельного комплексу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі