Чорноморський флот РФ може звільнити 749 га землі у Севастополі

Поділитися
© facebook.com/andriy.parubiy
Україна і Росія проводять переговори про відмову ЧФ РФ від оренди земельних ділянок площею.

Україна і Росія почали консультації про перегляд переліку об'єктів, орендованих Чорноморським флотом РФ. Москва може відмовитися від оренди низки великих земельних ділянок у центрі Севастополя, якщо буде знайдено інвесторів для їх комерційної забудови.


За оцінкою української влади, сумарна вартість інвестпроектів перевищить $1,7 млрд. Проте учасники ринку вважають ці очікування завищеними. Російська сторона вже висловила зацікавленість у реалізації пропозицій місцевої влади - наприкінці квітня МЗС РФ повідомив про це Київ дипломатичною нотою.

У Міністерстві закордонних справ України (МЗС) та Севастопольській міській державній адміністрації (СМДА) підтвердили цю інформацію, пише
«Коммерсантъ-Украина». "Це ініціатива Севастополя. Дане питання зараз знаходиться в розробці і у процесі узгодження з російською стороною", - повідомив виданню голова СМДА Валерій Саратов

Посол України з особливих доручень Віктор Семенов, який курує взаємини з Росією з питань, пов'язаних з ЧФ РФ, заявив виданню, що переговорний процес буде проводитися в рамках підкомісії з питань функціонування ЧФ РФ. "У червні на експертному рівні буде розглянуто кілька питань, що стосуються участі російської сторони в розвитку соціальної сфери Севастополя та інших пунктів базування ЧФ. У тому числі будемо говорити і з цього приводу", - зазначив посол.

У розпорядженні видання опинилася пояснювальна записка СМДА, що включає опис ділянок, що обговорюються. Предметом переговорів є відмова ЧФ РФ від використання п'яти ділянок сумарною площею 749 га, розташованих у центрі або недалеко від центру Севастополя. "Дані ділянки втратили свою функціональну і стратегічну значущість для ЧФ РФ", - стверджує влада міста. Згідно з Великим флотським договором 1997 року, всього в оренді ЧФ РФ перебуває 3312 га в Севастополі і майже 15 тис. га в Автономній Республіці Крим.

Як стало відомо виданню, російська сторона вже висловила зацікавленість у реалізації пропозицій СМДА - наприкінці квітня МЗС РФ повідомив про це Київ дипломатичною нотою. "Досягнуті домовленості стосовно земельних ділянок, орендованих в інтересах ЧФ РФ, доцільно оформити українсько-російською угодою "Про інфраструктуру ЧФ РФ на території України", - йдеться в документі.

Формально Росії вигідно передати українській стороні надлишкові об'єкти - це знизить витрати на підтримку життєздатності ЧФ РФ. Проте джерела газети впевнені, що в рамках переговорів Москва буде вимагати від Києва певних компенсаторів в обмін на своє рішення про відмову від оренди територій.

Зокрема, найбільш привабливими для інвесторів вважаються 35 га на мисі Кришталевому, безпосередньо в центральній частині міста, які планується забудувати "житловими, громадськими та готельними комплексами". Зараз там перебувають 54-й мехстройзавод і 24-й завод залізобетонних виробів і конструкцій. Підприємства опинилися в оренді ЧФ РФ за підсумками розділу флоту, але їх потужності не використовуються за призначенням. Інвестиції в цей майданчик в СМДА оцінили у 175 млн дол.

Надлишкових глибоководних причалів у 6 га для ЧФ РФ у Південній бухті пропонується використовувати для створення міського морпорту ($75 млн); 133 га занедбаного автодрому на березі бухти Козачої - для нового житлового району ($665 млн); 380 га на Каранського плато поблизу мису Фіолент - для будівництва рекреаційних об'єктів ($381 млн); 9 га на узбережжі бухти Матюшенка - для створення яхтової стоянки і готельного комплексу ($48 млн). Пропонується також інвестувати $372 млн у створення аеродрому середньої авіації на базі військового аеродрому з грунтовою злітно-посадковою смугою на мисі Херсонес, який
практично не використовується.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі