Чорноморський флот РФ може звільнити 749 га землі у Севастополі - Економіка - dt.ua

Чорноморський флот РФ може звільнити 749 га землі у Севастополі

11 травня, 2011, 05:58 Роздрукувати

Україна і Росія проводять переговори про відмову ЧФ РФ від оренди земельних ділянок площею.

© flot.sevastopol.info

Україна і Росія почали консультації про перегляд переліку об'єктів, орендованих Чорноморським флотом РФ. Москва може відмовитися від оренди низки великих земельних ділянок у центрі Севастополя, якщо буде знайдено інвесторів для їх комерційної забудови.


За оцінкою української влади, сумарна вартість інвестпроектів перевищить ,7 млрд. Проте учасники ринку вважають ці очікування завищеними. Російська сторона вже висловила зацікавленість у реалізації пропозицій місцевої влади - наприкінці квітня МЗС РФ повідомив про це Київ дипломатичною нотою.

У Міністерстві закордонних справ України (МЗС) та Севастопольській міській державній адміністрації (СМДА) підтвердили цю інформацію, пише
«Коммерсантъ-Украина». "Це ініціатива Севастополя. Дане питання зараз знаходиться в розробці і у процесі узгодження з російською стороною", - повідомив виданню голова СМДА Валерій Саратов

Посол України з особливих доручень Віктор Семенов, який курує взаємини з Росією з питань, пов'язаних з ЧФ РФ, заявив виданню, що переговорний процес буде проводитися в рамках підкомісії з питань функціонування ЧФ РФ. "У червні на експертному рівні буде розглянуто кілька питань, що стосуються участі російської сторони в розвитку соціальної сфери Севастополя та інших пунктів базування ЧФ. У тому числі будемо говорити і з цього приводу", - зазначив посол.

У розпорядженні видання опинилася пояснювальна записка СМДА, що включає опис ділянок, що обговорюються. Предметом переговорів є відмова ЧФ РФ від використання п'яти ділянок сумарною площею 749 га, розташованих у центрі або недалеко від центру Севастополя. "Дані ділянки втратили свою функціональну і стратегічну значущість для ЧФ РФ", - стверджує влада міста. Згідно з Великим флотським договором 1997 року, всього в оренді ЧФ РФ перебуває 3312 га в Севастополі і майже 15 тис. га в Автономній Республіці Крим.

Як стало відомо виданню, російська сторона вже висловила зацікавленість у реалізації пропозицій СМДА - наприкінці квітня МЗС РФ повідомив про це Київ дипломатичною нотою. "Досягнуті домовленості стосовно земельних ділянок, орендованих в інтересах ЧФ РФ, доцільно оформити українсько-російською угодою "Про інфраструктуру ЧФ РФ на території України", - йдеться в документі.

Формально Росії вигідно передати українській стороні надлишкові об'єкти - це знизить витрати на підтримку життєздатності ЧФ РФ. Проте джерела газети впевнені, що в рамках переговорів Москва буде вимагати від Києва певних компенсаторів в обмін на своє рішення про відмову від оренди територій.

Зокрема, найбільш привабливими для інвесторів вважаються 35 га на мисі Кришталевому, безпосередньо в центральній частині міста, які планується забудувати "житловими, громадськими та готельними комплексами". Зараз там перебувають 54-й мехстройзавод і 24-й завод залізобетонних виробів і конструкцій. Підприємства опинилися в оренді ЧФ РФ за підсумками розділу флоту, але їх потужності не використовуються за призначенням. Інвестиції в цей майданчик в СМДА оцінили у 175 млн дол.

Надлишкових глибоководних причалів у 6 га для ЧФ РФ у Південній бухті пропонується використовувати для створення міського морпорту ( млн); 133 га занедбаного автодрому на березі бухти Козачої - для нового житлового району (5 млн); 380 га на Каранського плато поблизу мису Фіолент - для будівництва рекреаційних об'єктів (1 млн); 9 га на узбережжі бухти Матюшенка - для створення яхтової стоянки і готельного комплексу ( млн). Пропонується також інвестувати 2 млн у створення аеродрому середньої авіації на базі військового аеродрому з грунтовою злітно-посадковою смугою на мисі Херсонес, який
практично не використовується.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >