"Чорноморнафтогаз" вийшов на рекордний видобуток газу на добу

Поділитися
Державне акціонерне товариство (ДАТ) "Чорноморнафтогаз" (Сімферополь, АРК) вийшло на щодобовий видобуток природного газу на своїх чорноморських родовищах в обсязі 2,6 млн куб. м.

За даними прес-служби, вийти у другому півріччі 2011 року на рекордні за останні 20 років показники видобутку газу на шельфі Чорного моря компанії вдалося завдяки дооблаштуванню двох діючих родовищ.

При цьому найближчим часом видобуток продовжить рости в міру введення в експлуатацію свердловин на новій платформі БК-1 Архангельського родовища газу і облаштування Одеського і Безіменного родовищ.

«Зараз відбір із трьох діючих чорноморських родовищ перевищує 2,6 млн тис. куб. м на добу. Більше "Чорноморнафтогаз" видобував тільки у середині 80-х, коли протягом двох років добовий видобуток з шельфу Чорного моря складав близько 3 млн куб. м на добу», - наголошується у прес-релізі.


Нагадаємо, раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко заявив, що Україна має намір збільшити обсяги власного видобутку з 20 до 27 млрд куб м за 5 років на шельфі Чорного моря. (Як відомо, Україна має намір скоротити закупівлі російського газу майже втричі).

За даними ДАТ, всі три чорноморські родовища - Штормове, Архангельське і Голіцинське - знаходяться в розробці кілька десятиліть і виснажуються, тому довгострокове збільшення видобутку природного газу на шельфі Чорного моря пов'язане з облаштуванням нових родовищ, зокрема, Одеського та Безіменного.

Після введення їх в експлуатацію кримська нафтогазовидобувна компанія планує щорічно з 2015 року видобувати не менше 1,87 млрд куб. м газу. Активна фаза їх облаштування розпочнеться восени цього року, коли фахівці розпочнуть будівництво 87-км підвідного газопроводу, який з'єднає нові родовища з діючою системою підводних газопроводів.

Як повідомлялося, «Чорноморнафтогаз» 1 серпня підключив до підводного газопроводу другу свердловину на новій платформі БК-1 на Архангельському родовищі газу у північно-західній частині шельфу Чорного моря. У серпні ДАТ ввело в експлуатацію третю свердловину на новій платформі БК-1 Архангельського родовища, а у червні завершилися основні роботи на розконсервованій технологічній платформі БК-11 Голіцинського газоконденсатного родовища.

«Чорноморнафтогаз» у 2010 році знизив видобуток природного газу на 9,8% - до 1 млрд 50,5 млн куб. м. У той же час підприємство у 2010 році наростило видобуток нафти на 4,8% - до 8,7 тис. тонн, газоконденсату - на 4,4%, до 70,6 тис. тонн.

За підсумками семи місяців 2011 року ДАТ збільшило видобуток нафти на 4,1% порівняно з січнем-липнем 2010 року - до 5,1 тис. тонн, але знизило видобуток газоконденсату - на 1,2%, до 40,9 тис. тонн і видобуток природного газу на 8% - до 564 млн куб. м.

«Чорноморнафтогаз» здійснює роботи з освоєння українських шельфів Чорного та Азовського морів. Підприємство також видобуває вуглеводні на родовищах, розташованих у Криму, експлуатує розташовані на півострові Глібовське ПСГ і магістральні газопроводи. 100% акцій ДАТ знаходиться в управлінні НАК «Нафтогаз України».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі