Члени комітету монетарної політики НБУ підтримали зниження облікової ставки

Поділитися
Члени комітету монетарної політики НБУ підтримали зниження облікової ставки
Члени КМП вважають можливим досягнення обліковою ставкою рівня 8% на кінець 2021 року.

За підсумками засідання 22-23 жовтня всі 10 членів комітету монетарної політики Національного банку України (КМП НБУ) висловилися за зниження облікової ставки. Про це свідчить протокол засідання, який оприлюднено на сайті центробанку.

Згідно з документом, всі члени КМП НБУ одноголосно підтримали більш швидке, ніж передбачав липневий макроекономічний прогноз, зниження облікової ставки - до 15,5%.

Члени КМП відзначали: фундаментальний інфляційний тиск, який характеризується показником базової інфляції, вичерпується швидше, ніж передбачалося в попередньому липневому прогнозі НБУ. Головним чинником істотного уповільнення інфляції в останні місяці стало зміцнення гривні. Сприятлива ситуація на валютному ринку і зниження темпів зростання цін зумовили поліпшення інфляційних очікувань бізнесу, населення, банків і аналітиків, створивши підстави для подальшого пом'якшення монетарної політики.

Під час засідання учасники дискусії також обговорили прогнозну траєкторію облікової ставки. Більшість членів КМП погодилися, що у разі розвитку подій за базовим сценарієм, пом'якшення монетарної політики буде продовжуватися. Жовтневе зниження облікової ставки на 100 б.п. зумовлює незначний зсув її очікуваної траєкторії вниз порівняно з липневим прогнозом. У той же час, як і раніше, члени КМП вважають можливим досягнення облікової ставки рівня 8% на кінець 2021 року за умови стійкого зниження інфляції до цілі 5%.

Нагадаємо, що НБУ вирішив з 25 жовтня знизити облікову ставку до 15,5% річних з 16,5% річних, на якому вона перебувала з 6 вересня цього року. До цього, в липні, регулятор знизив облікову ставку до 17%.

Детальніше про монетарну політику і зниження облікової ставки читайте в статті Богдана Данилишина "Монетарна політика VS економічне зростання: змагання затягнулося" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі