Через Податковий кодекс банки почнуть продавати проблемні кредити колекторам - Економіка - dt.ua

Через Податковий кодекс банки почнуть продавати проблемні кредити колекторам

14 січня, 2011, 12:25 Роздрукувати

30% від кредитного портфеля, в рамках яких у наступному році банки зможуть відносити на витрати сформовані резерви під проблемні кредити (у 2010 році - 40%), - прийнятний рівень податкових пільг для банківської системи, він дозволить їй стабільно працювати.

30% від кредитного портфеля, в рамках яких у наступному році банки зможуть відносити на витрати сформовані резерви під проблемні кредити (у 2010 році - 40%), - прийнятний рівень податкових пільг для банківської системи, він дозволить їй стабільно працювати.

Таку думку озвучив голова правління OTP Bank Дмитро Зінков на засіданні Фінансового прес-клубу «Клієнти, банки і Податковий кодекс: чого їм очікувати один від одного?», організованому за підтримки «ДТ».

Банкір підкреслив, що 30% - «це немало», оскільки даний показник не означає, що прострочених платежів буде стільки ж.

«У світовій практиці близько 70-75% від проблемної заборгованості зазвичай покривається резервами. Таким чином, якщо ми з вами 30% резервів перерахуємо в розмір прострочених заборгованостей - це 45-50% (від кредитного портфеля). Це дуже багато», - зазначив Зінков.

Перспективу зменшення у банків частки проблемних активів і страхових резервів, сформованих під них, Д.Зінков бачить не стільки у ліквідації даного класу заборгованості, скільки в нарощуванні обсягу виданих кредитів і продажу «проблемки» третім особам для очищення балансу. Експерт виключив можливість того, що, зокрема, банки з іноземним капіталом будуть маніпулювати з фінзвітністю при нарахуванні резервів для того, щоб вписатися у межі передбаченої законодавством податкової «пільги», оскільки «можна знайти більш прості й ефективні інструменти, як не заплатити зайвих податків , а заплатити тільки те, що є адекватним твоїй вигоді».

У даному контексті голова правління банку «Форум» Колесник додав, що «наступного року ми їх (резерви) почнемо розформовувати». За словами банкіра, цей процес буде пов'язаний у т.ч. з продажем заставного майна і списанням заборгованості. «Але це не самоціль. Це ще відлуння кризи», - додав він.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >