Через 10 років в Україні на кожного працюючого буде один пенсіонер - Економіка - dt.ua

Через 10 років в Україні на кожного працюючого буде один пенсіонер

14 лютого, 2011, 13:10 Роздрукувати

Через 10 років в Україні на кожного працюючого буде один пенсіонер, а згідно з прогнозами частка працездатного населення в подальшому лише зменшуватиметься. Без проведення необхідних коригувань нинішня пенсійна система залишатиметься фінансово нежиттєздатною, заявляє директор Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Мартін Райзер, повідомляє прес-служба Кабінету міністрів України.

За його словами, Україна має найбільшу у світі частку витрат на пенсії - 18% від ВВП у 2010 році, а також один із найвищих рівнів пенсійних внесків у Європі, що становить 35% валової зарплати. І незважаючи на це в 2010 році до Пенсійного фонду було перераховано з бюджету суму, рівнозначну 7% від ВВП.

Райзер наголосив, що існують три можливі шляхи розв'язання цієї проблеми: або урізати пенсії, або збільшувати розмір пенсійних внесків, або заохочувати працюючих довше залишатися на ринку праці.

«З огляду на невеликий розмір середньої пенсії, зменшення пенсій не є варіантом. Збільшення розмірів внесків також неприйнятне, адже вони й без того досить високі і їх підвищення сприятиме подальшому зростанню тіньової економіки», - наголошує директор Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові.

На його думку, шлях до розв'язання проблеми полягає у тому, щоб заохочувати працівників працювати довше, а також зменшувати видатки, пов'язані з виплатою спеціальних пенсій, що здійснюються за рахунок трансфертів з бюджету.

Райзер наголошує, що саме такі заходи і містяться у підготовлених урядом законодавчих пропозиціях, що передбачають:

- поступове збільшення віку виходу на пенсію для жінок -від 55 до 60 років, на 6 місяців кожного року;

- збільшення стажу, необхідного для отримання мінімальної пенсії (на 10 років);

- здійснення початкових кроків на шляху до узгодження спеціальних пенсійних схем із загальною системою.

«Починаючи з 2012 року запропоновані урядом заходи дадуть можливість щорічно заощаджувати пенсійні видатки на суму близько 1.5% від ВВП. А до 2015 року взагалі зникне потреба бюджетного фінансування дефіциту Пенсійного фонду», - зазначає він.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >