Через маніпуляції з тарифною сіткою кожен працівник освіти щомісяця недоотримує від 700 до 2000 гривень

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© ZN.UA
Викладач львівського вишу Святослав Літинський вирішив боротися з несправедливістю. Молодий педагог подав в суд на Кабінет міністрів України.

"Завдяки" маніпуляціям з тарифною сіткою кожен працівник освіти щомісяця недоотримує від 700 до 2000 гривень. Про це заявила під час круглого столу з громадськістю голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич.

Викладач львівського вишу Святослав Літинський вирішив боротися з несправедливістю. Молодий педагог подав в суд на Кабінет міністрів України. Про це пише у статті для ZN.UA Оксана Онищенко.

"За моїми підрахунками, держава щомісяця недоплачує мені 1098 гривень. За рік виходить майже 13 тисяч гривень. І це особисто мені. А я всього-навсього старший викладач. Скільки ж недоотримують професора! Але насправді мова йде не тільки про викладачів, а взагалі про всіх бюджетниках, яким заробітна плата нараховується за єдиною тарифної сітки", - повідомив львівський викладач.

Єдина тарифна сітка, за словами Літинського, так само важлива для нарахування заробітної плати бюджетникам, "як таблиця множення - для підрахунків в математиці". Кожна посада відноситься до певного розряду. І для кожного розряду існує чітко визначений розмір окладу.

Визначають, скільки має отримувати працівник того чи іншого розряду, в залежності від найнижчої сходинки сітки - окладу першого тарифного розряду. Всі розрахунки вищих розрядів провадяться шляхом множення його на певний тарифний коефіцієнт.

zn
zn
Доходи майже половини викладачів вузів не дотягують до середньої зарплати

Відповідно до законодавства (ст. 6 Закону "Про оплату праці" та ст. 96 Кодексу законів про працю), величина окладу першого тарифного розряду повинна перевищувати законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати".

"Я старший викладач, мій тарифний розряд - 17, а коефіцієнт - 3 (тобто величина окладу першого розряду, помножена на 3). Мінімальна зарплата на грудень 2013 року становила 1218 гривень. Отже, мій оклад повинен був розраховуватися так: 1218×3=3654 гривень. При цьому, розмір окладу першого розряду має перевищувати мінімальну зарплату. Насправді ж, Кабмін своєю постановою затвердив, що мій оклад не прив'язаний до мінімальної зарплати, а до сумі 852 гривень: 852×3=2556 гривень", - розповів Літинський.

Викладач львівського вишу подав в суд на Кабінет міністрів України, і кілька днів тому відбулося перше засідання Окружного адміністративного суду Києва за позовом.

"У своїй позовній заяві прошу зобов'язати відповідача (Кабінет міністрів) зробити дві речі. По-перше - внести зміни в постанову, що регламентує нарахування зарплат на 2013 рік. Оскільки нову постанову на 2014 рік досі не прийнято (хоча повинно було бути прийнято), торішнє продовжує діяти. По-друге, у постанові на 2014 рік виконувати вимоги Закону "Про оплату праці", тобто розраховувати всю тарифну сітку, виходячи з суми, вище мінімальної заробітної плати", - повідомив Літинський.

Докладніше читайте в статті Оксани Онищенко "У тенетах тарифної сітки, або чому викладач вишу судиться з Кабінетом міністрів" в останньому номері газети "Дзеркало тижня. Україна". !zn

Читайте також:

zn
zn
У 2012 році бюджетники щомісяця недоотримали до 2500 грн

МВФ не наполягає на урізання витрат на бюджетників

zn
zn
Доходи майже половини викладачів вузів не дотягують до середньої зарплати

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі