Альтернативна енергетика - Частка відновлюваних джерел енергії в Україні зросла до 6% - Економіка - dt.ua

Частка відновлюваних джерел енергії в Україні зросла до 6%

3 лютого, 2018, 19:18 Роздрукувати

Альтернативна енергетика, а точніше, виробництво енергії з відновлюваних джерел, майже за десять років впровадження в Україні все ще знаходиться на стадії розвитку.

Альтернативна енергетика в Україні продовжує зростати

Альтернативна енергетика представляється чи не єдиним оплотом стабільності в сучасній економічній ситуації України, пише у своїй статті для DT.UA Тимур Чмерук.

Як зазначає автор, глобальний світовий тренд останніх років — це остаточне розуміння необхідності переходу на поновлювані джерела енергії. Якщо ще в 2000-х роках це здавалося віддаленим майбутнім, то в кінці 2010-го в міжнародних політичних і бізнес-колах з'явилося розуміння перспективи цього тренда на найближчі десятиліття.

За даними Держенергоефективності України, частка відновлюваних джерел енергії збільшилася за останні три роки з 3,9 до 5,8%, в електроенергетиці — з 7,4 до 7,8%. Це щодо суттєві цифри зростання в макромасштабі за такий невеликий термін, йдеться в статті.

Найбільші темпи зростання саме у сонячних електростанцій. Якщо у 2016-му їх загальна потужність становила 99,2 МВт, то в 2017-му — понад 170 МВт.

За 2017 р. вітростанції України згенерували 695,947 млн кВт·год електроенергії. В інших галузях відновлюваних джерел енергії в Україні також спостерігається позитивна динаміка.

"Узагальнюючи, можна сказати, що майбутнє української енергетики — за відновлюваними джерелами енергії. Наскільки віддаленим виявиться це майбутнє для України, повністю залежить від стратегічної грамотності, прозорості та передбачуваності правил гри, встановлюваних державою", - резюмує автор.

Читайте також: "Чорні" проти "зелених", або Співіснування традиційної і відновлюваної енергетики має бути мирним

Докладніше читайте в матеріалі Тимура Чмерука "Тренди альтернативної енергетики України: від занепаду до прогресу" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №22-23, 15 червня-21 червня Архів номерів | Зміст номеру < >