На сировинні товари в експорті України припадає 80% - Економіка - dt.ua

Частка сировинних товарів у структурі українського експорту зросла до 80% – експерт

15 січня, 10:59 Роздрукувати

За Україною міцно закріпилася роль світового постачальника сировини.

В українському експорті частка сировинних товарів зростає. За підсумками листопада 2019 року їх частка досягла 80%. Про це пише Тетяна Богдан у своєму матеріалі для DT.UA.

"Дефіцит торгового балансу за 11 місяців 2019 року досяг майже 11 мільярдів доларів. У структурі експорту частка сировинних товарів продовжувала зростати: питома вага продовольчих товарів і сировини для їх виробництва, мінеральних продуктів, чорних і кольорових металів збільшилася до 80%. Тобто Україна вже міцно закріпилася в ролі світового постачальника сировини", - пише автор.

При цьому в умовах ревальвації гривні вітчизняні виробники продукції стають менш конкурентоспроможними.

"Цінова конкурентоспроможність національних виробників 2019 року різко погіршилася через стрімке підвищення номінального та реального обмінного курсу. Україна за 11 місяців 2019-го за темпами ревальвації національної валюти посіла друге місце в світі після Ірану. З урахуванням повільного зростання продуктивності праці в Україні, дефіцитного поточного рахунку та високого рівня зовнішнього боргу ревальвація національної валюти з річним темпом у понад 26% виглядає аномально. При цьому надлишкову пропозицію валюти, яка виникла внаслідок масштабного припливу іноземного капіталу на ринок ОВДП, Національний банк України лише частково викуповував до міжнародних резервів", - зазначає автор.

Більш детально читайте в статті Тетяни Богдан, завідуючої відділом державних фінансів Growford Institute (Київ), "Периферійники".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >