Частка проблемних кредитів в банках України зросла до 57,7% - НБУ

Поділитися
Частка проблемних кредитів в банках України зросла до 57,7% - НБУ Частка проблемних активів банківської системи з урахуванням позабалансових зобов'язань становить 29,46% © Нацбанк України / Flickr
Найбільша частка неробочих кредитів у держбанків.

Частка проблемних кредитів у банківській системі України станом на 1 липня 2017 року склала 57,73%, що на 1,34 процентних пункту більше, ніж місяцем раніше, повідомляє НБУ.

Загальний обсяг кредитного портфеля за червень зріс на 0,06% - до 1,018 трлн грн.

За даними Нацбанку, найвище співвідношення неробочих кредитів до обсягу кредитного портфеля зафіксовано у держбанків – 73,1%, тоді як у неплатоспроможних банків частка неробочих кредитів становить 54,7%.

В іноземних банківських груп співвідношення неробочих кредитів до кредитного портфелю становить 47,97%, у банків з приватним капіталом - 24,75%.

Частка проблемних активів банківської системи з урахуванням позабалансових зобов'язань становить 29,46%. При цьому загальний обсяг таких активів на 1 липня досяг 2,105 трлн грн.

Нацбанк з березня 2017 року почав щомісяця оприлюднювати статистику за неробочими (дефолтними) кредитами, сформовану на підставі вимог постанови про оцінку кредитних ризиків №351 від 30 червня 2016 року.

Згідно з новими правилами, є неробочими кредити з простроченням платежу понад 90 днів (30 - для банків) або за якими погашення боргу є малоймовірним без стягнення забезпечення.

Нагадаємо, що ще двадцять банків можуть визнати проблемними. Оскільки їх статутний капітал на 11 липня далекий від 200 млн грн.

Повідомлялося, що, за оцінками Європейського банку реконструкції та розвитку, рівень проблемних кредитів у банківській системі України близько 30%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі