Частка інсайдерських кредитів у "Приватбанку" не підтверджується аудитом E&Y

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Частка інсайдерських кредитів у "Приватбанку" не підтверджується аудитом E&Y Аудитори поки не можуть підтвердити раніше оголошену частку інсайдерських кредитів "Привату" © phl.com.ua
Найчастіше вживана у висновку аудиторів фраза - "не змогли отримати прийнятні аудиторскі докази".

Звіт і висновки аудиторів, з якими мали можливість ознайомитися автори DT.UA, підтверджують далеко не усі більш ранні декларації НБУ щодо "Приватбанку". Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Юлія Самаєва та Юрій Сколотяний.

"Наприклад, якщо вірити звіту й висновкам аудиторів E&Y, зазначена в річному звіті банку цифра інсайдерських кредитів до націоналізації становить лише 8,8 млрд грн (примітка 30 "Операції з пов'язаними сторонами до зміни власників Групи", стор. 80 звіту). Що все ж таки дуже погано стикується з озвученою Гонтаревою цифрою інсайдерських кредитів у 97%", – вказують автори.

Відзначається, що найчастіше у висновку аудиторів вживається фраза - "не змогли отримати прийнятні аудиторскі докази". Відноситься це навіть до 155 млрд грн резервів, сформованих під знецінення кредитів за підсумками 2016-го.

Вкрай симптоматичним, на думку авторів, є те обставина, що аудитор у своєму висновку відмовився висловити думку про звіти про "прибутки та збитки" та "про рух грошових коштів".

"Виходить, що все, що міститься у цих звітах, не підтверджене аудитом? Окрім того, E&Y не змогли визначити, коли виникли зафіксовані у звіті збитки на суму 150 млрд грн, що теж як мінімум дивно, адже сума д-у-у-же значна, і період її виникнення мав зацікавити аудиторів", – йдеться в статті.

Нагадаємо, в грудні 2016 року був націоналізований найбільший в Україні "ПриватБанк". Потреби в докапіталізації цієї банківської установи оцінювалися на рівні близько 150 млрд. грн., з яких 116 млрд. - були покриті за рахунок держави, що випустила власні боргові цінні папери. Сума, що залишилася, була компенсована за рахунок конвертації в капітал зобов'язань перед пов'язаними з колишніми власниками банку особами (так званий "bail-in").

Детальніше про проблеми аудиту фінансового стану "Приватбанку" читайте у статті Юрія Сколотяного та Юлії Самаєвої "Зведення рахунків" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".а".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі