Частка безготівкових розрахунків у Україні виросла на 5% - Новини економіки. Огляди економічної ситуації в Україні та світі. - dt.ua

Частка безготівкових розрахунків у Україні знову зросла

17 травня, 16:17 Роздрукувати

Обсяг безготівкових розрахунків за підсумками першого кварталу перевищив 272 млрд грн.

Частка безготівкових розрахунків у Україні за обсягом операцій в першому кварталі зросла на 5,1 п. п. до 44,4%, їх обсяг склав 272,6 млрд. грн. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ).

Наголошується, що за три місяці частка безготівкових розрахунків у порівнянні з підсумковими показниками 2017 року зросла на 5,1 в.п. (з 39,3%).

Розподіл безготівкових операцій з використанням платіжних карток за звітний період свідчить, що найбільший обсяг безготівкових операцій припадала на операції в інтернеті - 40,5% (середній чек - 403 грн); найбільша кількість - на розрахунки в торговельній мережі - 50,6% (середній чек - 237 грн), уточнює НБУ.

Загальна кількість платіжних карток в Україні станом на 1 квітня становила 59,9 млн шт., з яких майже 34,8 млн шт. - активних (58%).

Кількість безконтактних платіжних карт також продовжує зростати. За перший квартал їх кількість збільшилася на 5% і склало 2,9 млн шт.

За цей період мережу платіжних терміналів зросла на 2,4% і станом на 1 квітня становила 257,7 тис. шт., з яких 92% - торговельні платіжні термінали. При цьому, на один торговий платіжний термінал на місяць доводилося 476 угод на суму майже 113 тис. грн.

Загальна кількість банкоматів в Україні, як і раніше становить близько 18,6 тис. шт. Кількість програмно-технічних комплексів самообслуговування (ПТКС) зменшилася на 3,7% - до 16,4 тис. шт.

Читайте також: Сьогодні Київ переходить на безготівкову оплату паркування

На думку експертів, розвиток безготівкових розрахунків в Україні нерозривно пов'язаний з оздоровленням банківського сектора.

Детальніше про розвиток безготівкових розрахунків в Україні читайте у статті Юлії Самаевой "Без купюр" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 13 жовтня-19 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >