Звіт EITI - У Міненергетики не готові публікувати Звіт Ініціативи прозорості видобувних галузей - Економіка - dt.ua

У Міненергетики не готові публікувати Звіт Ініціативи прозорості видобувних галузей

16 жовтня, 2015, 23:04 Роздрукувати

Зазначається, що Звіт повинен продемонструвати громадськості фінансове становище у видобувному секторі і зробити роботу нафтогазового бізнесу максимально прозорим.

До ініціативи EITI Україна приєдналася у 2009 році © montsame.gov.mn

Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин ініціював процедуру перенесення строку публікації Звіту Ініціативи прозорості видобувних галузей (EITI) з 16 жовтня на 15 січня 2016 року.

Відповідне звернення було направлено Голові Правління Ініціативи прозорості видобувних галузей пані Клер Шорт.

Перенесення дати публікації стало вимушеним кроком через ненадання інформації, необхідної для підготовки Звіту з боку певних компаній та державних установ. Зокрема, незважаючи на проведену роботу та численні звернення, підтримку Світового Банку та міжнародних організацій, до Незалежного Адміністратора EITI досі на надійшли необхідні дані від Державної фіскальної служби та компанії "Укрнафта", де нещодавно було призначено нового керівника.

"Надання відповідної інформації є обов'язковим для компаній та організацій згідно українського законодавства і міжнародних зобов'язань держави. Звіт повинен продемонструвати громадськості фінансовий стан у видобувному секторі та зробити роботу нафтогазового бізнесу, базованого на видобутку національних природних ресурсів, максимально прозорим. Проблеми з наданням інформації можуть стати вкрай негативним сигналом для інвесторів та світової спільноти, тому Національний секретаріат Ініціатив прозорості видобувних галузей докладатиме усіх зусиль, щоб перший звіт України був повним та вичерпним" – прокоментувала перенесення дати публікації голова Національного секретаріату ІПВГ Діна Нарежнева.

Читайте також: Глава "Нафтогазу" через DT.UA просить Яресько оприлюднити розрахунки вартості українського газу

Як писало DT.UA, з 2002 р. у світі існує добровільна ініціатива, яка стала міжнародної громадської (неурядової) неприбутковою організацією — "Публікуй, що платиш" (інакше її назву перекладають, як "Декларуй, що платиш"). Можна сказати, це прародителька Ініціативи прозорості видобувних галузей (EITI). До цієї ініціативи Україна приєдналася ще у 2009 р. Суть її — вимога та досягнення прозорості доходів видобувних компаній, їх платежів уряду (бонуси, податки, рента), прозорості одержання і використання цих доходів урядами та місцевими громадами.

Сьогодні рух до прозорості, публічності доходів і витрат, що мають соціальне значення, — глобальне.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >