З 102 млрд грн видатків розвитку громад станом на минулий місяць було освоєно лише 32% - Економіка - dt.ua

Бюджети розвитку місцевих громад за п'ять років зросли у 67 разів – Мінфін

17 жовтня, 11:56 Роздрукувати

Темпи зростання бюджетів громад швидші, ніж темпи зростання державного бюджету.

© Андрій Товстиженко, DT.UA

Бюджети розвитку місцевих громад з 2014 року зросли в 67 раз. Про це повідомив заступник міністра фінансів України Геннадій Пліс на прес-брифінгу "Презентація результатів оцінки фінансового управління 75 громад - партнерів USAID DOBRE".

"Що стосується фінансового ресурсу, в 2014 році місцеві бюджети мали надходження 70 млрд грн, зараз за планом вони мають 266 млрд, але ми впевнені, що буде більше. Темпи зростання бюджетів громад швидші, ніж темпи зростання державного бюджету", - сказав Пліс.

У той же час, за його словами, 102 млрд грн видатків розвитку громад станом на минулий місяць було освоєно лише 32%. Що стосується Фонду регіонального розвитку, то з 7,7 млрд грн було освоєно лише 950 млн, а Фонду соціально-економічного розвитку - з 4,5 млрд грн було освоєно лише 800 млн грн.

"Беручи до уваги все це, ми говоримо, що грошей більше, ніж достатньо", - додав Пліс.

Заступник Міністра підкреслив, що бюджети розвитку місцевих громад зросли у 67 разів з 2014 року.

"Коли ми заходимо і робимо цей звіт, цю оцінку, ми дивимося на всі системи і практики фінуправління і бюджетування в громадах. І коли вони отримують цю інформацію, вони можуть розробляти план дій, як саме зробити поліпшення", - сказав директор Програми USAID/DOBRE Беррі Рід.

За результатами аналізу оцінювання фінуправління в ВІДГ було виявлено ряд проблем, які притаманні більшості громад. Так, зазначається, що громадам потрібно працювати над: удосконаленням планових та стратегічних документів, а також місцевих програм; удосконаленням адміністративне управління; підвищення прозорості та посилення участі населення в управлінні громадою; адмініструванням податкових та неподаткових надходжень; оптимізацією витрат бюджетів; врегулюванням закупівельної діяльності; поглибленням роботи над управлінням активами громад.

Аналіз фінуправління в 28 громадах третьої хвилі проводився в жовтні-червні 2018 року. В 2017-2018 роках також проводився аналіз ще 47 громад першої та другої хвилі, з якими співпраця з DOBRE було розпочато раніше.

DOBRE - п'ятирічна програма USAID, метою якої є підтримання ефективного управління об'єднаних громад; допомога конструктивної взаємодії громадян, громадянського суспільства з органами державного управління; прозорість та якісне надання послуг.

Читайте також: DT.UA аналізує кандидатуру Альони Бабак на посаду міністра розвитку громад і територій

Нагадаємо, 2 вересня на зустрічі з керівництвом Верховної Ради, Кабінету міністрів і правоохоронних органів президент Володимир Зеленський окреслив першочергові завдання децентралізації.

Раніше у команді Зеленського анонсували проведення адміністративної реформи, щоб розширити повноваження влади місцевого рівня.

Докладніше про проблеми децентралізації читайте в матеріалі Інни Ведерникової "Автор реформи децентралізації Анатолій Ткачук:  Зараз не можна змінювати Конституцію. Посилимо регіони - втратимо країну"" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".  

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >