Бюджет недоотримав близько 95 млн грн через неправдиву вартість надр

Поділитися
Бюджет недоотримав близько 95 млн грн через неправдиву вартість надр © ukrnafta.com
У 2015-2017 рр переоформлено та продовжено 1536 спецдозволів на користування надрами вуглеводневої групи.

Дослідження Держаудитслужби встановило заниження початкової вартості спеціальних дозволів на користування надрами вуглеводневої групи, через що державний бюджет недоотримав близько 95 млн грн. Про це йдеться в листі Держаудитслужби від 23 травня 2019 року на ім'я прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, який оприлюднив голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський.

Темою листа є скарга аудиторів на дії керівництва Українського державного геологорозвідувального інституту, яка спирається на проведення аудиту інших розрахунків вартості спеціальних дозволів.

Всього протягом 2015-17 років Держгеонадрами на підставі таких розрахунків Інституту здійснено видачу, переоформлення або продовження строку дії 1536 спеціальних дозволів на користування надрами, від яких до бюджету надійшло 2,6 млрд грн.

"Разом з тим керівництво Інституту, ігноруючи запити Держаудитслужби і кожен раз змінюючи аргументи (вилучення документів правоохоронними органами без конкретизації якими саме; закінчення строків їх зберігання, хоча вони є первинними документами і їх наявність визначено законодавством, необхідність надання програми аудиту, хоча без первинних документів їх складання є неможливим тощо), не надає відповідних документів", - заявляють аудитори Гройсману.

Аудитори просять доручити Державній службі геології та надр невідкладно вирішити питання з документами і припинити протидію з боку керівництва інституту.

"Те, що державні аудитори змушені просити прем'єра про доступ до документів державного інституту про розрахунок вартості надр на мільярди гривень, свідчить, що структура органів управління надрами вийшла з під контролю чинного уряду", - вважає Гліб Канєвський.

Володимир Соколовський у статті для DT.UA "Чи настане край бурштиновим війнам?" пише про те, що Україна займає друге місце в світі за запасами бурштину. При цьому офіційно країна щорічно видобуває близько чотирьох тонн, що становить майже 5% від реальної видобутку бурштину в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі