Бураковський: На співпрацю України з МВФ стан демократії не вплине

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© grbeng.com
Директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський вважає, що рівень демократичних свобод в Україні сутттєво не вплине на відносини Міжнародного валютного фонду (МВФ) з Україною.

Про це він сказав у коментарі DT.UA, відповідаючи на запитання, як вплине на співпрацю України з МВФ погіршення міжнародними організаціями своїх оцінок стану демократії в нашій країні.

«Мені не відомі випадки, коли МВФ заявляв: «Ви - країна недемократична, тому не будемо з вами співпрацювати». У статутних документах МВФ не передбачено жодних «політичних» установок. Це не мандат МВФ - демократизувати країни», - сказав він.

«Але, зрозуміло, МВФ не буде працювати з тими країнами, які знаходяться у різних формах міжнародної ізоляції, чи то під санкціями ООН, чи то під іншими чіткими санкціями», - вважає експерт.

Бураковський також відзначив, що МВФ ніколи не виділяє тих чи інших політичних діячів. «Мені невідомі якісь преференції фонду щодо конкретних політиків», - сказав він.

За його словами, фонду просто потрібні конкретні центри прийняття рішень. «Зрозуміло, що для МВФ у «політичному» плані необхідно мати єдиного партнера для переговорів. Проблема, яка виникала у 2009 році, коли припинилося співробітництво, полягала в тому, що фонд змушений був мати справу з кількома контрагентами: президентом, урядом, парламентом і Нацбанком», - зазначив експерт.

«Звичайно, для МВФ важлива ситуація з корупцією в країні. Але рівень корупції в Україні - не новина для фонду. Скоріше вона сприймається як фон, який існує у нас вже 20 років. Однак якщо корупція буде серйозно впливати на фіскальну політику і фінансову стабільність держави, співпраця може бути припинена», - вважає Бураковський.

Як повідомлялося, місія МВФ буде знаходитися в Україні з 1 по 11 лютого 2011 року. За підсумками візиту МВФ може виділити Україні третій транш кредиту за програмою stand by на 1 мільярд SDR.

Нагадаємо, що наприкінці липня 2010 МВФ вирішив відновити кредитне співробітництво з Україною за новою програмою stand by на 10 мільярдів SDR (15,15 мільярда доларів). Тоді ж Київ отримав перший транш у розмірі 1,25 мільярда SDR (1,89 мільярда доларів).

Після першого перегляду програми, 22 грудня 2010 року, фонд ухвалив рішення виділити Україні другий транш у розмірі 1 мільярд SDR (1,5 мільярда доларів). Цей транш Україна одержала наприкінці грудня.


У 2010 році Україна облишила список «вільних» країн і відповідно до рейтингу Freedom House перемістилася до категорії «частково вільних».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі