Брюссель розгляне скаргу українських банкірів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Асоціація українських банків (АУБ) домоглася розгляду власного звернення Єврокомісією. Таким чином, заплановані сьогодні до розгляду у Верховній Раді зміни до банківського законодавства (законопроект N0884), у разі їх затвердження, можуть стати ще одним з чинників, який погіршить перспективи євроінтеграції для України.

Асоціація українських банків (АУБ) домоглася розгляду власного звернення Єврокомісією. Таким чином, заплановані сьогодні до розгляду у Верховній Раді зміни до банківського законодавства (законопроект N0884), у разі їх затвердження, можуть стати ще одним з чинників, який погіршить перспективи євроінтеграції для України.

Як стало відомо "ДТ", лист АУБ з офіційним проханням прокоментувати норми законопроекту N0884 («Про внесення змін до деяких законів України (щодо регулювання діяльності банків)»), було передано особисто європейському комісару з питань розширення та європейської політики сусідства Штефану Фюле під час його візиту до України. Єврокомісар дав доручення прийняти документ до офіційного розгляду. За даними джерел ДТ, зараз це питання активно вивчає МЗС України, через побоювання про можливі додатковими ускладнення в переговорах про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Раніше повідомлялося про подання відповідних звернень не тільки до Єврокомісії та Міністерства закордонних справ, але й Верховної Ради та Адміністрації президента України. Наприкінці грудня АУБ та Український кредитно-банківський оприлюднили спільну заяву із закликом до органів державної влади припинити політику дискримінації малих і середніх банків та відхилити законопроект N0884.

Документ, розгляд якого у Верховній Раді заплановано на 13 січня 2011 року, передбачає, зокрема, майже семикратне збільшення мінімальних вимог до капіталу новостворюваних банків в Україні – від нинішніх 75 мільйонів гривень до 500 мільйонів гривень.

В своєму зверненні до Єврокомісії банківська асоціація звернула увагу, що встановлені ще в 2006 року законодавчі вимоги щодо мінімального капіталу новостворюваних банків в розмірі 10 мільйонів євро вдвічі перевищують аналогічні загальноєвропейські вимоги (5 мільйонів євро згідно пункту 1 статті 9 Директиви 2006/48/ЄС про започаткування та здійснення діяльності кредитних установ).

Норму про подальше підвищення мінімального розміру банківського капіталу до 500 мільйонів гривень, який майже в 10 разів перевищуватиме загальноєвропейські вимоги, всупереч діючому регламенту ВР було внесено до законопроекту N0884 напередодні його подання до другого читання. Також законопроект містить норму, яка наділяє НБУ правом самостійно визначати вимоги до капіталу діючих банків.

Цей момент викликає особливе занепокоєння банківської спільноти, оскільки попередня практика встановлення мінімального розміру регулятивного капіталу для діючих банків показала, що за базу для цих вимог НБУ обирає визначений законом мінімальний статутний капітал, необхідний для створення банку.

У разі прийняття законопроекту N0884 у чинній редакції під реальну загрозу ставиться подальше існування більше двох третин - понад 120 із 175 діючих комерційних банків в Україні, - наголошується в листі-зверненні АУБ, одночасно підкреслюючи, що рекомендації Базельського комітету з банківського нагляду, на відміну від українського законодавства, взагалі не містять вимог до абсолютного мінімального розміру капіталу вже існуючих банків.

«Беручи до уваги прагнення України до поглиблення інтеграції з ЄС, Асоціація українських банків розцінює як ненормальний сам факт створення абсолютно різних умов для започаткування діяльності кредитних установ в Європі і Україні, що, на наше переконання, не відповідає базовим принципам рівної конкуренції і створює вагомі перешкоди для продовження діяльності вже діючих банків», - підкреслює в своєму листі АУБ, звертаючи увагу на особливу актуальність цього питання в контексті проведення переговорів про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі