Британський суд заморозив активи Григоришина – ЗМІ

Поділитися
Британський суд заморозив активи Григоришина – ЗМІ Суд допитав Григоришина і видав наказ про замороження активів
Високий суд Англії та Уельсу заморозив активи групи "Енергетичний стандарт".

Високий суд Англії та Уельсу видав наказ про заморожування активів групи "Енергетичний стандарт" бізнесмена Костянтина Григоришина.

Рішення винесено як забезпечувальна міра в рамках арбітражного розгляду з Вадимом Новинським і Володимиром Лук'яненко-молодшим на більш ніж 300 млн доларів навколо машинобудівного підприємства "Сумське НВО". Обгрунтування суду є в розпорядженні LIGA.net.

Наголошується, що рішення винесено на вимогу адвокатів Лук'яненко-молодшого і компаній, пов'язаних з Новинським, які побоюються, що Григоришин може приховувати активи, щоб уникнути виплат за рішенням арбітражу.

Ще 9 травня минулого року Лондонський комерційний арбітраж прийняв рішення про виплату "Енергетичним стандартом" більш 305,8 млн доларів Новинському й Лук'яненку. 5 жовтня Високий суд Англії відмовив адвокатам Григоришина в апеляції на це рішення.

Суд видав всесвітній наказ про арешт активів "Енергетичного стандарту". Це рішення обмежує відповідача у розпорядженні та користуванні своїми активами, які знаходяться по всьому світу.

У рішенні суду згадуються наступні українські компанії: Запоріжтрансформатор, Турбоатом, ВАТ Сумське НВО, Укррічфлот, Запорізький кабельний завод, Сварог Ессет Менеджмент. Сам наказ про WFO є конфіденційним, повного списку заморожених активів у відкритому доступі немає. Григоришину також належать великі пакети акцій у цілому ряді українських обленерго.

Повідомляється, що адвокати Лук'яненка змогли довести суду, що існує ризик того, що Григоришин спробує "розмити" свої активи і це може призвести до невиконання рішення арбітражу на 305,8 млн доларів.

Видання відзначає, що рішення про замороження активів Григоришина не означає, що всі українські компанії бізнесмена автоматично потрапляють під арешт. Іноземні, у тому числі арбітражні рішення, не мають прямої дії в Україні.

"Щоб рішення Високого суду Англії було виконано в Україні, необхідно щоб український суд розглянув клопотання сторони, визнав його і дав дозвіл на його примусове виконання в порядку, передбаченому Цивільним процесуальним кодексом України", - говорить юрист Віталій Радченко.

"Сумське НВО" є одним з найбільших в Європі виробників газоперекачувальних агрегатів і комплектних компресорних станцій, широкої номенклатури насосів, компресорів, центрифуг, обладнання для хімічної, газової і нафтопереробної промисловості та атомних електростанцій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі